9 خرداد 1395
شماره خبر: 163861

زندگی نامه شهید محمدرسول شهبازی اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی

سپیدار‌آنلاین: گروه یادداشت

زندگی نامه شهید محمدرسول شهبازی اعزامی از کرج به جنگ تحمیلی


در شب تولد بزرگترین پیامبر خدا حضرت محمد رسول اله در سال 1346 کودکی در روستای سرخاب از توابع شهرستان ساوجبلاغ چشم به جهان گشود که او را به جهت علاقه به خاندان عصمت و طهارت (ع) محمد رسول نام نهادند...
زندگی نامه این شهید بزرگوار به شرح ذیل است: در شب تولد بزرگترین پیامبر خدا حضرت محمد رسول اله در سال 1346 کودکی در روستای سرخاب از توابع شهرستان ساوجبلاغ چشم به جهان گشود که او را به جهت علاقه به خاندان عصمت و طهارت (ع) محمد رسول نام نهادند. تولد ایشان بعد از تولد 6 فرزند دختر موجب شادی و سپاسگذاری از خداوند گردید این کودک عزیز خانواده در محیط مذهبی دوران کودکی را سپری نمود. وقتی که به سن 7 سالگی رسید در همان زادگاهش تحصیلات ابتدایی را با موفقیت گذراند و برای ادامه تحصیل به حصارک کرج مهاجرت نمود. او از جریانات روز و مسائل انقلاب که در دوران نوجوانی ایشان به وقوع پیوست کاملا آگاه شد به همین جهت در راهپیماییهای عظیم شهرستان ها و تهران فعالانه شرکت نمود و با همکاری جوانان محل در تکثیر و پخش اعلامیه های حضرت امام فعالیت خود را آغاز نمود.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دعوت رهبر کبیر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را لبیک گفت و وارد ارگان مردمی جهاد سازندگی شد و به درخواست پدر مجددا به روستا برگشت تا در تولیدات کشاورزی و تامین مایحتاج خانواده موثر باشد و هم از لحاظ خود کفایی کشاورزی مفید باشد. او با اینکه سن چندانی نداشت ولی نابرابری های اجتماع قبل از انقلاب و مشکلات طبقه وسط را کاملا درک کرد و از این همه بی عدالتی های جامعه رنج می برد به همین علت حکومت اسلامی را پناهگاهی مطمئن برای قشر زحمتکش می دانست و برای برقراری و تثبیت این نظام از هیچ کوششی فرو گذار نمی کرد. با توجه به اینکه تنها فرزند ذکور خانواده بود با اصرار بیشتر رضایت والدین را مبنی بر حضور در جبهه به دست آورد به شوق و علاقه روانه جبهه های حق علیه باطل شد. در منطقه عملیاتی سومار پس از مدتها نبرد مورد هدف تیر دشمن خدا نشناس قرار گرفت و به لقاءاله پیوست تا با اجداد طاهرینش محشور گردد و در پیشگاه عدل الهی ظالمان زمان را به محاکمه بخواند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود