12 مرداد 1401
شماره خبر: 271068

تکواندوی البرز، جایگاه ویژه ای در سطح کشور دارد

سپیدار‌آنلاین: گروه ورزشیدبیر هیأت تکواندو استان البرز با اشاره به اینکه تکواندوی البرز جایگاه ویژه ای در سطح کشور دارد، گفت: معمولا اگر در این رشته حائز رتبه اول نشدیم، رتبه دوم را کسب کرده ایم.
فرهاد اصلانی، دبیر هیأت تکواندو استان البرز در حاشیه برگزاری مسابقات قهرمانی تکواندوی بسیج کشور با اشاره به اینکه تکواندوی البرز جایگاه ویژه ای در سطح کشور دارد و بالغ بر 62 هزار نفر تکواندو کار در این استان داریم، گفت: معمولا اگر در این رشته حائز رتبه اول نشدیم، رتبه دوم را کسب کرده ایم. پس از شرایط دشوار کرونا، برگزاری اینگونه مسابقات در چرخش مجدد چرخ تکواندو تأثیرگذار خواهد بود.
وی مطرح کرد: بسیاری از ورزشکاران در همین مسابقات توانایی و استعداد خود را نشان می دهند و چهره شده و این مسابقات سکویی برای رسیدن آن ها به اردوهای ملی می شود. پیرو مذاکرات صورت گرفته مقرر شده نفرات اول و دوم این مسابقات به اردوی سیز نیروهای مسلح اعزام شوند. در این دوره از رقابت ها، چهره ها و مربیان ملی از شهرستان های مختلف نیز حضور دارند که این موضوع، سطح کیفی مسابقات را افزایش داده و از طرفی به شناخته شدن ورزشکاران نزد مربیان ملی منجر می شود.دبیر هیأت تکواندو استان البرز با اشاره به برگزاری این مسابقات در دو روز و با بیان اینکه بر اساس آیین نامه، هر استان در هر وزن یک نفر را معرفی کرده و در مجموع از هر استان هشت خانم و هشت آقا در مسابقات شرکت کرده اند، افزود: تلاش سپاه و بسیج بر آن بود تا این مسابقات را در زمان کوتاه تری برگزار کند که تیم هایی که از شهرستان های مختلف اعزام شده اند، کمتر دچار سختی و فشار شوند. سطح فنی مسابقات تا به الان خوب بوده و همه از آن رضایت دارند.اصلانی با بیان اینکه سالیان سال است که سپاه و بسیج در برگزاری بخشی از مسابقات هیأت تکواندو را همراهی می کند، اظهار کرد: تکواندو در این استان با این همه جمعیت، داشته ها و قهرمانی جهان و المپیک در رده های مختلف، از نونهالان تا بزرگسالان، هنوز یک خانه تکواندو ندارد و ما برای برگزاری مسابقات مجبور به اجازه سالن می شویم. مذاکراتی با مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در این خصوص صورت گرفته و وی قول مساعد داده است.وی با بیان اینکه ما نیز پیگیریم که پس از سالیان سال بتوانیم مکان متمرکزی برای اردوها و برنامه ریزی مسابقات داشته باشیم، در رابطه با مهاجرت برخی ورزشکاران خاطرنشان کرد: بنده اصلا این موضوع را باور ندارم که شرایط کسی که مهاجرت کند، بهتر می شود و واقعا این موضوع را در رشته تکواندو مشاهده کرده ایم. هر کس در این رشته در کشور مانده به موفقیت رسیده است. امکاناتی برای این رشته در کشور وجود دارد و توجهاتی به آن می شود که در هیچ جای دنیا این گونه نیست