21 آبان 1396
شماره خبر: 186746

ترغیب حداکثری نابینایان و کم بینایان به ورزش

سپیدار‌آنلاین: گروه ورزشی

ترغیب حداکثری نابینایان و کم بینایان به ورزش


رئیس هیات نابینایان و کم بینایان البرز گفت: ترغیب حداکثری، نابینایان و کم بینایان به ورزش از جمله برنامه های در دست اقدام هیات است.
روزبه زورقی با بیان اینکه حدود 2 هزار نابینا و کم بینا طبق آمار اداره کل بهزیستی در استان البرز وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد 10 درصد عضو هیات نابینایان و کم بینایان استان هستند و به صورت آماتور و حرفه ای به ورزش می پردازند.وی اضافه کرد: این ورزشکاران در رشته های مختلفی نظیر گلبال، فوتبال، فوتسال، دوومیدانی، دوچرخه سواری، جودو، تکواندو و شنا مشغول به فعالیت هستند.
زورقی فعال کردن رشته های ورزشی جدید و جذب حداکثری کم بینایان و نابینایان را از عمده ترین اهداف هیات عنوان و خاطر نشان کرد: مشکلات مالی و عدم نبود زیر ساخت ها و امکانات، سبب ایجاد مشکلاتی برای این ورزشکاران و عدم گرایش این قشر از جامعه به ورزش شده است. وی با اشاره به اجرای طرح استعداد یابی برای این قشر از جامعه گفت: با این وجود تمامی تلاش خود را خواهیم کرد تا با استفاده از امکانات موجود علاوه بر شناسایی استعدادهای جدید، بتوانیم بخش عظیمی از آنان را وارد فضای جامعه و به خصوص ورزش کنیم. رئیس هیات نابینایان وکم بینایان البرز درادامه با اشاره به راه اندازی زمین چمن مصنوعی فوتبال ویژه نابینایان و کم بینایان افزود: این زمین چمن با اعتبار 300 میلیون تومان در آذرماه سال جاری، همزمان با روز جهانی معلولان به بهره برداری می رسد.

منبع ایرنا