7 مهر 1390
شماره خبر: 1860

گردهمايي شاعران دفاع مقدس در فرديس كرج‌

سپیدار‌آنلاین: گروه ورزشی

گردهمايي شاعران دفاع مقدس در فرديس كرج‌

در هفته دفاع مقدس شاعران دفاع مقدس در فردیس کرج دور هم جمع شدند.
در این مراسم که امروز برگزار شد امام جمعه فردیس بر ترویج فرهنگ شهادت در بین جوانان امروز تأکید کرد و گفت: مسئولان باید با اجرای برنامه‌های فرهنگی گام‌های مهمی را در جهت ارتقای فرهنگ شهادت و ایثار در بین مردم و به ویژه جوانان بردارند.
علی اکبر ایمانی ادامه داد: امروز دشمن درصدد است تا دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دوران هشت سال دفاع مقدس را دچار خدشه کند لذا باید هوشیارانه در برابر این توطئه‌ها ایستادگی کرد و به دشمنان فهماند که نوجوانان و جوانان ایرانی دست از دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس بر نخواهد داشت.
وی افزود: نباید اجازه دهیم که گذر زمان دوران هشت سال دفاع مقدس را به دست فراموشی بسپارد، در این راستا لازم است با اجرای برنامه‌های فرهنگی و همچنین نشست‌های تخصصی نسل امروز را با این دوران آشنا کنیم.
امام جمعه فردیس تأکید کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس خاطرات بسیار زیادی را به همراه دارد لذا بیان آن خاطرات و بازگو کردن خاطرات شب‌های عملیات می‌تواند نسل امروز را به آن دوران نزدیک کند.
ایمانی تصریح کرد: یکی از مهمترین راه‌های تأثیرگذار در ترویج فرهنگ دفاع، شعر دفاع مقدس است که باید در این زمینه اقدامات اساسی نیز انجام شود.
وی افزود: دستگاه‌های متولی فرهنگ در این زمینه باید بیش از گذشته فعال باشند و با اجرای برنامه‌های فرهنگی زمینه توسعه و ترویج فرهنگ دفاع و شهادت را فراهم کنند.
امام جمعه فردیس گفت: تقوا، شجاعت، ولایتمداری و ایمان به خداوند از مهمترین شاخصه‌های رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع مقدس بود که توانستند با تکیه بر این عوامل در تمام مراحل پیروز و موفق باشند.
وی ادامه داد: نسل امروز با پیروی از رزمندگان اسلام و با الگو گرفتن از آنان می‌توانند ادامه دهنده راه آنها باشند.

منبع : خبرگزاري فارس