19 شهریور 1396
شماره خبر: 183621

درخشش ورزشکاران کم بینا البرزی در مسابقات کشوری

سپیدار‌آنلاین: گروه ورزشی

درخشش ورزشکاران کم بینا البرزی در مسابقات کشوری


بانوان استان البرز موفق به کسب 4 مدال رنگارنگ در مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاهی نابینایان و کم‌بینایان کشور شدند.
رئیس هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان البرزگفت: مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاهی نابینایان و کم‌بینایان کشور در بخش بانوان با شرکت 15 تیم از استانهای مختلف به میزبانی استان تهران برگزار شد.
روزبه زورقی افزود:در این رقابت ها بانوان البرز در بخش تیمی درعنوان چهارم را کسب کردند و در بخش های انفرادی نیز موفق به کسب 2 مدال طلا، 1 نقره و 1 برنز شدند. وی اضافه کرد: در دو 200 متر عذرا مهدوی کیا در کلاس B3موفق به کسب مدال طلا و حکیمه گودرزی در کلاس B2مدال نقره را به دست آورد. زورقی گفت: در دو 400 متر میترا سادات طبایی در کلاس B2مدال برنز این دوره از مسابقات را کسب کرد.
وی ادامه داد: همچنین در رشته پرش طول حکیمه گودرزی مدال طلا کلاس B2 مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاهی نابینایان و کم‌بینایان کشور را به دست آورد. زورقی با بیان اینکه حدود 2 هزار نابینا و کم بینا طبق آمار سازمان بهزیستی در استان البرز وجود دارد، اظهار داشت: از این تعداد 10 درصد عضو هیات نابینایان و کم بینایان استان هستند و به صورت آماتور و حرفه ای به ورزش می پردازند. رئیس هیات ورزشی نابینایان و کم بینایان البرز گفت: مشکل تردد و مشارکت در برخی از رشته ها مانند دو و میدانی برای این قشر موانعی ایجاد کرده است.

منبع ایرنا