6 فروردین 1402
شماره خبر: 282278

کمترین سهم تخلف رانندگی کشور مربوط به استان البرز است

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی


قائم مقام ستاد نوروزی استان البرز، کمترین سهم تخلف رانندگی در حوزه سرعت غیرمجاز را مربوط به این استان اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و‌ امور بین الملل استانداری البرز، احمد افضلی با بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس گزارش مرکز تحلیل داده های پلیس راهور کشور، استان البرز با منفی ۵۳ درصد کمترین سهم تخلف در سرعت غیرمجاز خودرو استان ها در روز نهم طرح نوروزی پلیس را به خود اختصاص داده است که جای خرسندی دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به اینکه طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ آغاز شده و تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد، خاطر نشان کرد: بر اساس این گزارش، سهم تخلف سرعت در البرز در نوروز ۱۴۰۱، ۸/۹ و در نوروز ۱۴۰۲، ۴/۱ درصد بوده است.
این مسئول یادآور شد: تاکنون استان البرز مقصد استان هایی از جمله؛ قزوین، قم، مازندران، مرکزی و گیلان با بیش از ۹۴۴ هزار و ۶۰۰ وسیله نقلیه می باشد.
به گفته وی البرز پس از تهران به لحاظ تعداد وسایل نقلیه ورودی و خروجی در روز نهم این طرح، دومین استان در میزان ورودی و خروجی وسایل نقیله است.
افضلی همچنین بالاترین حجم‌ تردد از استان البرز به ترتیب از طریق آزادراه کرج_ قزوین(ترمینال شهید کلانتری)، کرج_ تهران(کیلومتر ۲۵)، تهران_ کرج(کیلومتر۲۵)، پل کلاک، کرج_قزوین(گلشهر) و عوارضی قدیم کرج ذکر کرد.
وی تاکید کرد: خوشبختانه بر اساس نمودار الگوی کشته و‌ مجروح تجمیعی در طرح نوروز ۱۴۰۲ استانها همراه با شاخص های مهم سهم تردد و سهم تخلف سرعت، استان البرز آخرین استان کشور در این زمینه است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود