5 فروردین 1402
شماره خبر: 282271

بازدید کاظمینی از مراکز نگهداری کودکان کار

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی


مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز ظهر چهارم فروردین ماه ۱۴۰۲ از مراکز دختران و پسران کار و خیابان بازدید به عمل آورد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، کاظمینی در حاشیه بازدید ضمن حضور در بین کودکان، سال جدید را به آنان تبریک و تهنیت گفت، افزود: سال ۱۴۰۱ دو مرکز جدید نگهداری کودکان به تنها مرکز موجود اضافه شده و ظرفیت این مراکز از ۳۰ نفر به ۱۵۰ نفر افزایش یافت.
کاظمینی اضافه کرد: سال ۱۴۰۱ طرح سکنا(ساماندهی کودکان و نوجوانان کار و خیابان البرز) کلید خورد.
وی هدف اصلی این طرح را توانمندسازی و امیدآفرینی در بین کودکان کار و خیابان و حمایت از خانواده های آنان عنوان کرد، گفت: تا کنون در این طرح ۱۰۰ کودک و خانواده های آنان شناسایی و وارد طرح شده اند.
کاظمینی گفت: یکی از امتیازات این طرح مشارکت و همکاری سمن ها و خیرین استان است.
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز اضافه کرد: ازجمله شاخصه های این طرح می توان به بیمه عمر رایگان کودکان اشاره کرد و همچنین آموزش مهارت های لازم به کودکان و خانواده های آنان و دوره های سلامت روان انجام می پذیرد. و حمایت های دیگر مادی و پشتیبانی از خانواده هااز اقدامات دیگر این طرح است.
کاظمینی اضافه کرد: در حال حاضر مرکز غربالگری و نگهداری شهیدفخری زاده تجهیز و آغاز بکار کرده و همچنین مرکز نگهداری شبانه روزی ماهدشت از جمله اقدامات دیگر در این حوزه است.
وی از دغدغه مندی و پیگیری ویژه استاندار محترم در حوزه های اجتماعی که باعث تحولات مهمی شده است و همچنین تلاش های دستگاه هایی مثل بهزیستی و شهرداری ها تشکر و قدردانی کرد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود