29 اسفند 1401
شماره خبر: 282249

تفاهم نامه ساخت ۷۰ مدرسه به همت خیرین در البرز امضا شد

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسینماینده عالی دولت در استان البرز گفت: طی انعقاد تفاهم نامه ای با خیرین گرامی آقایان نصر و فولادوندی، ۷۰ مدرسه در نقاط مختلف استان ساخته خواهد شد.
مجتبی عبداللهی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی ساخت ۲ مدرسه ۱۲ و یک سالن چند منظوره ورزشی فرهنگی در محمدشهر و انعقاد تفاهم نامه ساخت ۷۰ مدرسه در استان به همت خیرین، که روز شنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت، ضمن تبریک حلول بهار طبیعت و قرآن، افزود: از ابتدای نهضت مدرسه سازی در حدود یک سال پیش تاکنون تعداد ۵۰ فضای آموزشی و پرورشی با ۴۳۱ کلاس درس و ۵۸ هزار و ۳۷۴ متر مربع زیربنا بهره برداری شده است. وی ادامه داد: در مجموع تعداد ۴۷ پروژه فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی( ۵۱۳ کلاس درس با زیر بنای ۸۸۰۶۷ متر مربع) در استان البرز در دست اقدام و تکمیل است. عبداللهی گفت: حضور موثر خیرین نیک اندیش و گرانقدر در مسیر نهضت مدرسه سازی در قالب ساخت فضاهای آموزشی و یا اهداء زمین مناسب فضای آموزشی تاکنون پویا و ثمربخش بوده و امید که تداوم داشته باشد. وی با بیان اینکه در مدت زمان مذکور تعهدات خیرین عزیز رشد ۱۰۰ درصدی داشته، افزود: در کنار این دستاوردها نهضت آسفالت مدارس، استاندارد سازی گرمایشی مدارس، و تعمیرات اساسی نیز در دستور کار قرار گرفته است. استاندار البرز گفت: امروز نیز طی انعقاد تفاهم نامه ای با خیرین گرامی آقایان نصر و فولادوندی، ۷۰ مدرسه در نقاط مختلف استان ساخته خواهد شد. وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت دو مدرسه در محمدشهر شهرستان کرج، افزود: خیر گرامی آقای فولادوندی متعهد شدند که این مدارس و سالن چند منظوره را تا مهر ماه سال ۱۴۰۲ به آموزش‌ و پرورش استان تحویل دهند. عبداللهی گفت: بر این باور هستیم که با اراده و اهتمام و وحدت موجود و توجه ویژه دولت مردمی سیزدهم می توانیم تمامی زیرساخت های عقب مانده و محروم استان را ارتقا دهیم و به میانگین کشور برسیم. وی افزود: در این مسیر حضور و همراهی خیرین دغدغه مند و ارزشمند استان، بسیار موثر و گره گشا است.
عبداللهی در پایان گفت: در سفر رئیس جمهور محترم به استان، متعهد شدیم که ۱۰۰ مدرسه با مشارکت خیرین ایجاد کنیم ولی با توجه به فقر استان در سرانه های آموزشی و پرورشی، این تعداد را به ۲۰۰ مدرسه افزایش دادیم و با جدیت تا تحقق آن کوشش خواهیم کرد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود