1 اردیبهشت 1392
شماره خبر: 23788

یارانه را 110 هزار تومان خواهم کرد

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی

یارانه را 110 هزار تومان خواهم کرد


سپیدارآنلاین: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رئیس بانک مرکزی دولتم یک خانم اقتصاد دان خواهد بود.
محسن رضایی در جمع بانوان کارآفرین استان البرز که در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی ورزشی میلاد کرج برگزار شد، اظهار داشت: رئیس بانک مرکزی یک خانم اقتصاد دان می شود، قطعی هم نمی گویم به دلیل اینکه باید به مجلس هم احترام گذاشت ولی مطمئن باشید که چنین فردی انتخاب می شود. وی با اشاره به اینکه سعی من بر این است که در هر کدام از نقاط کشور فعالیت مهمی را دنبال کنم، افزود: هر نقطه ای از کشور به قطب مختلف از جمله کشاورزی، پزشکی و ... تبدیل خواهد شد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه یارانه سبز را در اردبیل مطرح کردم، گفت: یارانه سبز در مسئله کشاورزی است که منجر به تحول بزرگ در کشاورزی می شود که به هشت مورد از فعالیت کشاورزی یارانه اختصاص پیدا می کند.
کرج قطب کسب و کار خواهد شد
رضایی ادامه داد: به دوستان گفته ام که در کرج در مورد کسب و کار و کارآفرینی صحبت می کنم، به دلیل اینکه در مسئله صنعت مشکل جدی که داریم، توزیع نامناسب صنعت در ایران تحت تاثیر برخی از شهرها مانند تهران از مسیر واقعی خود خارج شده در صورتی که خیلی از شهرها نتوانسته صنعت خودشان را در کنار اقلیمشان داشته باشند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر صنایع مربوط به معدن سنگ در استان مستعد خودش سرمایه گذاری شود و هر دلاری که از صادرات به دست می آوریم به 6 دلار تبدیل می شود.
رضایی گفت: در زمینه گروه بندی، آمایش سرزمین و استقرار صنعت تحت تاثیر قرار گرفته است که چند شهر از مسیر خودش خارج شده است.
کرج خوابگاه تهران شده است
وی با بیان اینکه امروزه کرج خوابگاه تهران شده، اضافه کرد: تصمیم داریم این نابسامانی را پایان دهم و کسب و کار را به استان البرز بیاورم. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسئله اصلی کشور اقتصاد است، به نقطه ای رسیده ایم که باید اقتصاد تحول ایجاد شود.
اقتصاد ایران عقب افتاده است
رضایی اظهار داشت: اقتصاد ایران تک محصولی، دولتی و عقب افتاده است لذا ساختار اقتصاد دولت و ایران نیاز به تحول دارد و باید از دولتی بودن به مردمی و از تک محصولی یعنی نفت به سمت غیر نفت و مدرنیته شدن باید پیش رود. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: ساختار تولید ایران سنتی است و باید متحول شود و با این ساختار نمی توانیم با دیگر کشورها رقابت کنیم. وی با بیان اینکه دومین مشکل اقتصادی ایران مدیریت است، گفت: طی صد سال اخیر یک مدیریت قوی بر سر کار نیومده است و در این مدت از مدیریت قوی محروم بوده است و خاص این دولت هم نیست و همیشه بوده است. رضایی ادامه داد: در شرایط کنونی ما مسئله تحریم های اقتصادی را هم داریم و دو سال گذشته به اینگونه نبوده ولی هم اکنون تحریم اقتصادی هم است. وی اظهار داشت: باید قبول کنیم که مشکل جدی در روبرو داریم و باید قبول کنیم که از خیلی از کشورها روز به روز عقب می افتیم.
پای دولت از خیلی کسب و کارها باید بیرون کشیده شود
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از تفصیرهای حماسه اقتصادی این است که ریل روند ایران را نوسازی کنیم نوسازی اقتصاد ملی ایران باید صورت گیرد.
هیج کس در ایران سر جای خودش نیست
رضایی افزود: امروزه هیچکس در سر جای خودشان نیستند، من معتقد هستم که هر کسی سر جای قرار گیرد 50 درصد مشکلات حل خواهد شد.
بزرگتر از فساد در کشور

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود