27 مرداد 1395
شماره خبر: 168514

16 کشور پای مذاکره همکاری اقتصادی با استان البرز

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی

16 کشور پای مذاکره همکاری اقتصادی با استان البرز


معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: تا کنون با 16 سرمایه گذار از کشورهای آلمان ، ژاپن، فرانسه؛ ترکیه، هلند، کره جنوبی، چین ، روسیه و ... در استان جهت سرمایه گذاری مذاکره شده است.
عبادالله کامکار"در ارزیابی از چشم‌انداز سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی این استان گفت: با توجه به زمینه‌های گردشگری، استفاده از انرژی خورشیدی،معادن و صنعت گسترده و علم و فناوری قطعا چشم‌انداز خوبی در این استان داریم و شاهد رونق سرمایه‌داری در این خطه در کشورمان خواهیم بود. وی زمینه های همکاری با هیئت های خارجی جهت سرمایه گذاری در استان البرز را صنایع غذایی،دارویی، قطعات خودرو، تجهیزات پزشکی، پنل های خورشیدی و ... عنوان کرد. کامکار با بیان اینکه سرمایه گذاری خارجی زمینه ساز توسعه پایدار، متعادل و متوازن در استان است،افزود: متغیرهای اقتصادی مانند زنجیر به هم پیوند یافته اند و نمی توان اقتصاد را به حالت دستوری مدیریت کرد. وی تصریح کرد: سالهای گذشته، شرایط اقتصادی کشور چندان مطلوب نبود و اگر با اراده مردم، دولت تدبیر و امید بر روی کار نمی آمد با شرایط دشوار و جبران ناپذیری در آینده روبرو می شدیم.
* رتبه دوم البرز در جذب سرمایه گذاری خارجی در صنعت
معاون استاندار گفت: هم اکنون استان البرز به لحاظ سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت در رتبه دوم کشور قرار دارد که بیانگر سرمایه گذاری و ورود آنها به فضای توسعه کسب و کار در استان است. وی افزود: در این راستا از سال گذشته 16 نشست با متقاضیان سرمایه گذاری و عمدتا از کشورهای آلمان ، ایتالیا، فرانسه ، ژاپن ، کره جنوبی و چین .... مذاکراتی صورت گرفت . کامکار تصریح کرد: آگاهی از جایگاه سرمایه‏ گذاری خارجی در توسعه اقتصادی و عوامل تأثیرگذار بر جذب سرمایه ‏گذاری مستقیم خارجی می‏تواند بر تصمیم ‏گیری و اتخاذ سیاست‏های کارآمد اقتصادی در راستای بهبود فضای کسب و کار، شفاف‏ سازی قوانین مربوط به سرمایه ‏گذاری و در نهایت توسعه و جلب سرمایه ‏گذاری خارجی در کشور مفید باشد.
*رشد 34 درصدی سرمایه‌گذاری در البرز
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری از رشد 34درصدی سرمایه‌گذاری در استان نسبت به سال‌های گذشته خبر داد و گفت: حجم کل سرمایه گذاری خارجی تا پایان سه ماه اول 95 ؛ 402 دلار است.
وی افزود: بعد از برجام گشایش‌های اقتصادی خوبی ایجاد شده است و با حضور شرکت‌های خارجی قردادهای متعددی منعقد شده و البرز در این زمینه یکی از استان‌ها موفق کشور به شمار می‌رود.
کامکار در ادامه تصریح کرد: جلوگیری از تعطیلی 200 واحد صنعتی، اجرای 70 درصد مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، افزایش 34برابری سرمایه گذاری خارجی، حل مشکل معوقات بانکی واحدهای تولیدی و تلاش برای تکمیل طرح های نیمه تمام، گام های ویژه دولت یازدهم برای توسعه و آبادانی استان البرز است.
*ایجاد اشتغال پایدار برای 1329 در استان البرز
کامکار در ادامه به جمع کل اشتغال ایجاد شده در دولت تدبیر و امید در استان البرز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر کل اشتغال ایجاد شده از طریق سرمایه گذار خارجی یک هزار و 329 نفر در استان البرز از طریق اجرای برنامه کاریابی اشتغال پایدار بوده است. وی با یادآوری رتبه های کشوری استان در حوزه کشاورزی گفت: استان البرز طی سه ماهه اول سال 95 رتبه نخست کشوری در تولید هلو ، شلیل، انواع زردآلو و گل لاله و صادرات رتبه دوم کشور را در راستای تولید قارچ خوراکی، گلابی، گیلاس و تخم مرغ سب کرده است.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود