25 مرداد 1395
شماره خبر: 168358

بسیج سازمان های مردم نهاد در البرز برای مبارزه با پدیده ای شوم

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی

بسیج سازمان های مردم نهاد در البرز برای مبارزه با پدیده ای شوم


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با بیان اینکه طرح های مطالعاتی متعددی در حوزه پیشگیری و مبارزه با پدیده شوم اعتیاد صورت گرفته است، خواستار اجرای طرح های عملیاتی با مشارکت سازمان های مردم نهاد شد.
«فتح اله حقیقی» درجلسه"شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان" اظهار داشت: برای مبارزه با مواد مخدر باید از گفتمان سازی خارج شد و مبارزات سلبی و ایجابی را عملیاتی کرد.
صدور مجوز فعالیت تشکل های مردمی در مبارزه با مواد مخدر بدون تعلل
معاون استاندار اولین قدم را ارائه طرحی عملیاتی با مشارکت تشکل های مردمی اعلام کرد و افزود: به همین منظور نیز از کلیه افرادی که در استان البرز قصد تشکیل سازمان های مردم نهاد فعال در مبارزه با مواد مخدر دارند حمایت کرده و با اولویت مجوز فعالیت صادر می کنیم. حقیقی در ادامه با بیان اینکه مطالعات فراوانی در بحث مبارزه با مواد مخدر در این استان صورت گرفته است،ادامه داد: اکنون زمان آن فرا رسیده تا طرح های مطالعاتی به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد. وی همچنین بر لزوم مشارکت دستگاه های عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در تولیدات مشترک با صدا و سیمای استان تأکید کرد.
وی با اشاره به تجارب خود در بحث مبارزه با مواد مخدر در استانهای مستعد کشور، افزود: در این زمینه مدیران باید طرح های پایدار و عملیاتی برای مبارزه با مواد مخدر ارائه دهند. حقیقی در محور دیگری با اشاره به حساسیت مسئله اعتیاد و لزوم مبارزه فراگیر به استناد آمار و با تحلیلی آسیب شناسی شده از آثار سوء این پدیده شوم در خانواده ها خاطر نشان کرد: امروزه یکی از چهار آسیب در دنیا که بنوعی تهدید بشریت محسوب می شود بعد از محیط زیست، مواد مخدر است. حقیقی با اشاره به پایین آمدن سن ابتلا به مواد مخدر از 24 سال به 21 سال، تصریح کرد: این شرایط بنوحی است که شیوه های مصرف نیز از سنتی به صنعتی تغییر شکل پیدا کرده و به فراخور آن پدیده های اجتماعی و اخلاقی متفاوتی را شاهد هستیم. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه مسئولان نیز باید برای اجرای شیوه های مبارزه با مواد مخدر به تفاهم مشترک برسند،تصریح کرد: سرمنشاء بسیاری از آسیب های اجتماعی همانند طلاق را می توان در اعتیاد جستجو کرد و برای ریشه کنی سرمنشاء های آن که مورد تأکید مقام معظم رهبری است اهتمام ویژه ای داشت.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود