5 بهمن 1394
شماره خبر: 157319

دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات شهرستانهای تابعه البرز راه اندازی شد

سپیدار‌آنلاین: گروه سیاسی

دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات شهرستانهای تابعه البرز راه اندازی شد


رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان البرز، در چهارمین نشست اعضای هیأت بازرسی انتخابات که با حضور روسای هیأت های بازرسی انتخابات شهرستانهای تابعه استان تشکیل شد، گفت: اعضای هیأت بازرسی انتخابات استان در اجرای وظایف خود شامل انتخابات بازرسان و سربازرسان انتخابات دقت لازم را به عمل آورند.
عباداله کامکار " در خلال نشست چهارمین جلسه هیأت بازرسی انتخابات استان البرز، ضمن تأکید بر لزوم بی طرفی مجریان و ناظران بر انتخابات گفت: هیأت بازرسی انتخابات برای دوری از هر گونه شائبه احتمالی از افراد شناخته شده و مسلط به قوانین و مقررات انتخاباتی، بازرسان آموزش پذیر و با رعایت اصول بی طرفی افراد مذکور را مشخص نمایند. وی افزود: طبق ماده 25 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، هیأت بازرسی انتخابات می بایست در بکارگیری مأموران و بازرسان برای حسن اجرای انتخابات و نظارت بر آن اهتمام ویژه ای داشته باشند چرا که این مهم، وظیفه ای خطیر بر دوش هیأت بازرسی و مجریان برگزاری انتخابات به شمار می رود.
آراء مردمی حق الناس است
معاون استاندار و رئیس هیأت بازرسی انتخابات، با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری از آراء مردم به عنوان حق الناس نام برد و همچنین با تأکید بر سخنان نام برد و همچنین با تأکید بر سخنان رئیس جمهور محترم، گفت: با عنایت به تأکیدات دکتر روحانی در خصوص شفافیت انتخابات پیش رو، لازم است این امر مورد لحاظ مجریان، ناظران، بازرسان و مسئولان اجرایی انتخابات قرار گیرد. کامکار همچنین خطاب به اعضای هیأت بازرسی انتخابات استان بیان کرد: مجریان و ناظران انتخابات باید به نحوی عمل کنند که آحاد مردم جامعه، آنان را نمایندگان خود در محل اخذ صندوق های رأی بدانند. وی افزود: شما بازرسان انتخابات باید به نحوی عمل کنید که آحاد مردم با اطمینان خاطر از حسن اجرای انتخابات، با حضور حداکثری خود در سطح استان و برگ زرینی دیگر در تاریخ حماسه ساز این دیار ثبت کنند.
مردم نباید نگران برگزاری انتخابات باشند
وی با اشاره به اینکه مردم نباید نگران برگزاری انتخابات باشند، گفت: مجریان و ناظران انتخابات باید به نحوی عمل کنند که آحاد مردم آنها را نمایندگان خود بدانند و به دور از هر گونه نگرانی و با هر سلیقه ای پای صندوق های رأی حاضر شوند. کامکار با اشاره به نامگذاری سالجاری توسط مقام معظم رهبری مبنی بر سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، بیان کرد: لازم است با درایت مسئولان و دست اندرکاران نسبت به تحقق این شعار حکیمانه در فرایند انتخابات تلاش کنیم. وی افزود: قطعاً حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی در هفتم اسفند ماه جاری می تواند اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان بکشد که این مهم خواسته همه مردم و مسئولان نظام است و باید در راستای تحقق آن بکوشیم.
امانتداری وظیفه اصلی هیأت بازرسی انتخابات
رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان البرز، با بیان اینکه امانتداری وظیفه اصلی هیأت بازرسی انتخابات است، گفت: اجرای صحیح وظایف و تکالیف محوله و امانتداری در روند انتخابات نه تنها مطالبه عمومی بلکه تأکید مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران است، لذا عمل به قانون و رعایت اصل بی طرفی توسط اعضای هیأت بازرسی انتخابات قطعاً سرلوحه امور خواهد بود. وی با اشاره به لزوم حفظ شأن و جایگاه هیأت بازرسی و نظارت بر انتخابات استان گفت: تسلط بر قوانین و مقررات و همچنین روند اجرای امور یکی از ویژگی های بازر اعضای هیأت بازرسی انتخابات است، چرا که این افراد باید بتوانند نسبت به پیشگیری و جلوگیری از وقوع تخلف و آسیب اقدام کنند و همچنین این اطمینان را در دل های مردم به وجود بیاورند که روند برگزاری انتخابات به خوبی پیگیری شود. وی افزود: برای تحقق این مهم و ارتقاء سطح آگاهی های اعضای هیأت بازرسی لازم است همه مجریان، بازرسان، سربازرسان انتخابات استان در دوره های آموزشی قانون انتخابات و نحوه برگزاری آن حضور داشته باشند و ترجیحاً بازرسان و سربازرسان از افراد واجد شرایط انتخاب شوند.
دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات شهرستانهای تابعه البرز راه اندازی شد
رئیس هیأت بازرسی انتخابات استان و شهرستانهای تابعه با اشاره به تشکیل دبیرخانه هیأت بازرسی استان، در تشریح فعالیت های این هیأت گفت: تعیین مسئول و اعضای دبیرخانه هیأت بازرسی انتخابات استان و اعضا و روسای هیأت های بازرسی شهرستانها انجام شده تا بتوانند اقداماتی نظیر ایجاد سامانه پیامکی، پست الکترونیک و دورنگار برای ارتباط مردم با هیأت بازرسی و تهیه اطلاعیه های ویژه برای پخش از صدا و سیما را به خوبی انجام دهد. کامکار افزود: این دبیرخانه همچنین وظیفه دریافت اطلاعات و اخبار از هیأت های بازرسی انتخابات شهرستانهای تابعه و ارسال موارد به مبادی ذیربط، تشکیل جلسات هیأت بازرسی انتخابات استان، بازدید از حوزه انتخابیه شهرستانهای تابعه استان و پیگیری برگزاری جلسات آموزشی را دارد. وی در خاتمه افزود: همچنین ابلاغ و ارسال بخشنامه های دریافتی از هیأت مرکزی بازرسی انتخابات کشور به روسای هیأت های بازرسی شهرستانهای تابعه، ابلاغ شرح جرائم و مجازات و تخلفات انتخاباتی به هیأت های بازرسی انتخابات شهرستانهای تابعه ازجمله اقدامات این هیأت بشمار می رود.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود