22 مرداد 1401
شماره خبر: 271457

نقش حوزه رسانه شهرداری در امیدآفرینی و افزایش اعتماد شهروندان به مدیریت شهری

سپیدار‌آنلاین: گروه شهریسرپرست شهرداری کرج تاکید بر اینکه تصور توسعه شهرهای امروزی بدون حضور خبرنگاران غیرممکن است، افزود: اصحاب رسانه تاثیر به سزایی بر افکار عمومی، پرورش شهروندانی نقاد و مطالبه‌گر و جلب مشارکت آنها درفعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ... دارند.
منوچهر غفاری به مناسبت روز خبرنگار، با کارکنان حوزه رسانه اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرج دیدار و گفت‌وگو کرد.وی در حاشیه این دیدار با بیان اینکه امسال روز خبرنگار با روز عاشورای حسینی (ع) تقارن پیدا کرده بود، افزود: ضمن تسلیت شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایشان و ادای احترام به مقام شهدای رسانه، روز خبرنگار را به همه اصحاب رسانه به ویژه همکارانم در مجموعه مدیریت شهری تبریک می‌گویم.
رسالت خبرنگاران روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه است
وی با اشاره به رسالت مهم خبرنگاران ادامه داد: رسالت خبرنگاران روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه است و امیدواریم همه اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران حوزه مدیریت شهری، بدون نگاه جانبدارانه و رعایت انصاف در مسیر تحقق این رسالت حرکت کنند.
نقش حوزه رسانه شهرداری در امیدآفرینی و افزایش اعتماد شهروندان به مدیریت شهری
وی با تاکید بر اینکه تصور توسعه شهرهای امروزی بدون حضور خبرنگاران غیرممکن است، افزود: اصحاب رسانه تاثیر به سزایی بر افکار عمومی، پرورش شهروندانی نقاد و مطالبه‌گر و جلب مشارکت آنها در فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ... دارند. سرپرست شهرداری کرج با بیان اینکه روابط عمومی به ویژه حوزه رسانه نقش مهمی در تحولات شهرداری دارد، گفت: حوزه رسانه با انعکاس عملکرد و تصمیمات مدیریت شهری، نقش به سزایی در امیدآفرینی و افزایش اعتماد شهروندان به شهرداری ایفا می‌کند.وی ادامه داد: در شرایط موجود نیاز است تا عملکرد مثبت و اقداماتی که از سوی مدیریت شهری صورت می‌گیرد انعکاس پیدا کند چون شهروندان از ما انتظار خدمت دارند و باید این خدمات به درستی اطلاع رسانی شود.
ضرورت انتقاد از خود برای اصلاح مشکلات
این مسئول تاکید کرد: بدون شک اگر اقدامات و خدمات مدیریت شهری در شرایط و زمان مناسب انعکاس پیدا نکند، اثرگذاری لازم را در بین شهروندان نخواهد داشت و اینجاست که نقش خبرنگاران حوزه رسانه مشخص می‌شود.غفاری با تاکید بر اینکه خبرنگاران حوزه رسانه شهرداری همیشه نباید راوی اتفافات خوب باشند، گفت: گاهی لازم همکاران این حوزه به بیان ایرادات و مشکلات این مجموعه بپردازند تا اگر عملکرد اشتباهی وجود دارد، اصلاح شود.غفاری با اشاره به اینکه خبرنگاران حوزه رسانه شهرداری، به عنوان پل ارتباطی بین این مجموعه و شهروندان باید دانش و تخصص به روزی داشته باشند، اضافه کرد: پرسنل حوزه رسانه شهرداری با تکیه بر تخصص، تعهد و تجربه، وظیفه دارند در مسیر شناسایی مشکلات شهر و شهروندان و انعکاس آنها به مدیران شهری گام بردارند.این مسئول در پایان گفت: امیدوارم با تلاش مدیران شهری و همدلی و تعامل بیشتر حوزه رسانه شهرداری با اصحاب رسانه، کرج به شهری آباد و پویا تبدیل شود.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود