10 شهریور 1395
شماره خبر: 169444

مدرسه کارآفرینی پرواک در کرج راه اندازی شد

سپیدار‌آنلاین: گروه شهری

مدرسه کارآفرینی پرواک در کرج راه اندازی شد


مدیر اجتماعی شهرداری کرج از آغاز به کار مرکز توانمندسازی و پرورش استعدادهای کارآفرینی ویژه نوجوانان تحت عنوان مدرسه کارآفرینی پرواک خبر داد.
محسن برجی با اعلام این خبر افزود: برای اولین بار در کشور با همکاری اداره کل ارتباطات و فن آوری اطلاعات استان البرز مرکز توانمندسازی و پرورش استعدادهای کارآفرینی تحت عنوان مدرسه کارآفرینی پرواک با مشارکت بخش خصوصی و برخی از فعالان آموزشی و برگزار کنندگان رویدادهای کارآفرینی در این کلانشهر راه اندازی شد.وی با اشاره به اهمیت این اقدام در راستای توسعه زیست بوم کارآفرینی استان افزود: در اولین دوره پرواک تعداد 20 دختر و 20 پسر با حمایت معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری کرج انتخاب و از 26 تیرماه به مدت 7 هفته تا 10 شهریورماه تحت مربیگری 35 کارآفرین و استاد برگیزده کارآفرینی با مهارت های ارتباطی، خودشناسی، خلاقیت، مدیریت و فناوری اطلاعات آشنا شدند. این مسئول یادآور شد: شرکت کنندگان در پرواک از دانش آوزان دوره اول دبیرستان بین سنین 13 تا 15 سال انتخاب شدند و در قالب این طرح در 54 کارگاه آموزشی مبتنی بر بازی، تمرین و تعامل شرکت کرده اند. برجی افزود: مصاحبه اولیه برای پذیرش مستعدترین و با انگیزه ترین افراد همراه با تست و مصاحبه های انفرادی برای استعدادسنجی صورت گرفته است و تمرین کار گروهی و انجام بازی های حسی حرکتی، بازی های فکری، نقاشی و کاردستی های خلاقانه و نمایش فیلم های موثر و دعوت وگفتگو با کارآفرین های نوجوان و جوان در مورد نحوه بهره بردای از دوران نوجوانی و همچنین تجربه فروش کالا و خدمات در محیط واقعی و تمرین سخنرانی و ارائه در جمع، بخشی از تجربیات کسب شده ویژه اولین دانش آموختگان طرح تابستانه این مرکز بوده است. مدیر اجتماعی شهرداری کرج هدف از اجرای این طرح را بالا بردن روحیه کارآفرینی و الهام بخشیدن به نوجوانان برای تولید و ابتکار عنوان و خاطر نشان کرد: با برنامه های متنوع تسهیلگران بین دانش آموزان با کارآفرینان ارتباط ایجاد کرده تا به این وسیله امکان رد و بدل کردن دانش و تجربیات برای دو طرف فراهم شود و دانش آموزان به صورت کاملا عملی با مفاهیم کارآفرینی آشنا شوند.
وی اظهار داشت اولین دوره این طرح با موفقیت در تابستان 95 به پایان رسید و در این مراسم ضمن اعلام رسمی فعالیت این مرکز علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی به آدرس parvaak.ir مراجعه کنند. لازم به ذکر است مراسم افتتاح رسمی مرکز توانمندسازی و پرورش استعدادهای کارآفرینی امروز با حضور جمعی از مسئولین و فعالان کارآفرینی در تالار شهیدان نژادفلاح برگزار شد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود