22 تیر 1394
شماره خبر: 145500

کاشت بیش از هزار و 600 اصله درختچه زینتی در سطح منطقه 2 شهرداری کرج

سپیدار‌آنلاین: گروه شهری

 کاشت بیش از هزار و 600 اصله درختچه زینتی در سطح منطقه 2 شهرداری کرج


مدیر منطقه 2 شهرداری کرج از کاشت هزار و 600 اصله درختچه زینتی و بیش از 8 هزار بوته گل فصلی، طی سه ماه اخیر سال جاری به منظور توسعه فضای سبز این منطقه خبر داد.
احمدرضا خلوصی عنوان کرد: کاشت درخت و افزایش سرانه فضای سبز در سطح منطقه از سرمایه های اصلی و پایدار فضای سبز بشمار می آید که این مهم در اولویت برنامه ریزی شهری قرار دارد.
این مسئول اظهار داشت: بر این اساس، حوزه فضای سبز منطقه 2 شهرداری کرج از ابتدای سال جاری تاکنون؛ بیش از هزار و 600 اصله درختچه زینتی و 482 اصله نهال را در سطح منطقه کاشته است.
کاشت بیش از 8 هزار و 500 گل فصلی، هرس بیش از 12 هزار بوته گل و غرس 500 نهال از دیگر اقدامات حوزه فضای سبز منطقه 2 شهرداری کرج بود که خلوصی به آنها اشاره کرد. مدیر منطقه 2 شهرداری کرج در ادامه کنترل آلودگی هوا، آلودگی صدا و تولید اکسیژن را از مهمترین اثرات زیست محیطی فضای سبز برشمرد و افزود: با افزایش و توسعه باغ های شهری، احداث پارک ها و کاشت درختان در همسایگی مناطق مسکونی، اداری، تجاری و در حاشیه خیابان ها می توان ارزش زیبا شناختی یک شهر را بالا برد. خلوصی گفت: افزایش سرانه فضای سبز و کاشت درخت در هر نقطه از سطح منطقه که قابلیت ایجاد فضای سبز و ایجاد پارک محله ای را داشته باشد اجرا شده و این عملیات همچنان ادامه خواهد داشت. وی با تاکید بر حفظ و مراقبت از درختان و فضای سبز بیان کرد: حفظ و نگهداری از درختان و فضای سبز مهم تر از کاشت آنها محسوب می شود و حوزه فضای سبز این منطقه نیز با برنامه ریزی های در نظر گرفته شده این اقدام را در تمامی سطح منطقه اجرایی می کند.
مدیر منطقه 2 شهرداری کرج در پایان یادآور شد: با توجه به رشد ناموزون شهرها، در رابطه با تخريب فضاي سبز و زمين هاي حاصلخيز باید قوانين محکمی اتخاذ شود كه از قدرت اجرايي بالایی برخوردار باشند و هرگونه ساخت و ساز را مشروط بر اختصاص زميني براي فضاي سبز گرداند.