1 اردیبهشت 1394
شماره خبر: 140669

نشست هم اندیشی کارشناسان فرهنگی شهرداری کرج برگزار شد

سپیدار‌آنلاین: گروه شهری

نشست هم اندیشی کارشناسان فرهنگی شهرداری کرج برگزار شد


جلسه هم اندیشی مدیران معاونت فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری کرج با کارشناسان فرهنگی سازمان های تابعه مدیریت شهری در محل این معاونت برگزار شد و طی آن پیگیری بهتر برنامه های فرهنگی در سال جاری به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.
در این نشست مشاور فرهنگی حوزه علمیه و معاون فرهنگی، ورزشی شهرداری این کلانشهر حضور داشته و به بحث و بررسی در خصوص مهم ترین مباحث و موضوعات فرهنگی شهر پرداختند. پیگیری طرح ها و برنامه های اجتماعی و ورزشی در سال جاری و پیگیری تهیه اطلس فرهنگی شهر از جمله موضوعات طرح شده در این جلسه بود. همچنین کارشناسان بر ضرورت تهیه و تنظیم تقویم فرهنگی ورزشی شهر تاکید کردند. از دیگر خواسته های حاضران این جلسه بر ارائه آموزش های شهروندی به گونه ای بود که این افراد خواستار توسعه این آموزش ها در میان تمامی اقشار جامعه بویژه نیروهای شهرداری کرج و خانواده های آنان به عنوان بخش قابل توجهی از شهروندان شدند. آموزش نحوه بکارگیری و استفاده از سایت های خبری و پرتال شهرداری کرج از دیگر مباحث طرح شده در این جلسه بود. همچنین کارشناسان حاضر در نشست هم اندیشی، بر ضرورت توسعه ورزش محلات به عنوان یک رویکرد مثبت از سوی شهرداری در سال های اخیر که به تقویت روحیه نشاط و شادابی در جامعه انجامیده است، تاکید کردند. معاون فرهنگی ورزشی شهرداری کرج نیز در این نشست، اصلاح چارت تشکیلاتی در شهرداری ها را به عنوان یک ضرورت ارزیابی کرد و بیان داشت: اصلاح نگرش به موضوع فرهنگ و ورزش از این طریق میسر خواهد بود.
سیدعلی اکبر میروکیلی در ادامه خواهان افزایش اعتبارات فرهنگی مناطق شد و گفت: پیگیری افزایش این اعتبارات در اولویت های فرهنگی این معاونت قرار دارد. مباحث مرتبط با آموزش های ترافیکی، ارائه خدمات پزشکی رایگان به شهروندان، آموزش های نجوم و ارتقای امکانات رصدخانه خواجه نصیرالدین طوسی متعلق به شهرداری کرج، نحوه برگزاری مناسبت ها و اعیاد ملی و مذهبی، آموزش های شهروندی و... از مهمترین سرفصل های مطرح شده در این نشست بود که به گفته معاون سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کرج که در جلسه حضور داشت، اجرای این سرفصل ها در دستور کار فعالیت سال جاری سازمان نیز قرار دارد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود