18 مرداد 1401
شماره خبر: 271365

هجدمین سالروز پیام سپیدار بر همگان مبارک باد

سپیدار‌آنلاین: گروه سرمقالهصبح 17 مرداد مصادق با روز خبرنگار و عاشورای حسینی و آغاز هجدمین سال تولد روزنامه پیام سپیدار است هر ساله کیک و شمع و برف شادی در قاب تصویر تنها خاطره ای است که از این روز ثبت می شود اما این تمام ماجرا نیست و باید گفت واقعا این تولد صرفا یک خاطره نیست .
یک سبد یاس سفید در رنگ امید
با هر چه صفا از سوی خدا
در شکل دعا تقدیم شما
لحظاتتان پر از عشق و امید
روزتون متبرک به نگاه خدا
تنتون سالم
ساز زندگیتون کوک و
دلتون پر از عشق و آرامش
سلام
امروز می توانیم بگوئیم به سن قانونی رسیده ایم اسم و رسمی داریم قبول داریم جوانیم اما تقریبا از روزهای اول تاکنون در تراز مطرح ترین های روزنامه های استانی کشور قرار گرفته ایم و امروز هم از روزنامه های محلی اصلی کشور محسوب می شویم اما آنچه امروزه حائز اهمیت است ظهور پدیده ای به نام شبکه های اجتماعی و اقبال عجیبی است که مردم به آن نشان داده اند و نفس رسانه های مکتوب را به شماره انداخته اند.
امروزه ترجیح عمومی این است که در شبکه های اجتماعی از همه اتفاقات ریز و درشت با خبر شوند این واقعیت امروز رسانه های مکتوب است .
نشریات محلی اما حال و روز دیگری دارند خوشبختانه پر طرفدارند و رو به رشد اما با صدور مجوزهای متعدد و ورود افراد از هر قشر باعث شده روزنامه های محلی کمی از اصلی ترین وظیفه خود دور بمانند و مثل سال های نچندان دور توان جذب و تربیت خبرنگار جوان را نداشته باشند از این رو روابط عمومی ها ضمن خسته نباشید به همه عزیزان این عرصه به عنوان بازوان اصلی رسانه ها عمل می کنند و فقط و فقط مثبت نمایی دارند و خیلی موارد واقعیت ها نادیده و پنهان می ماند.
از طرفی سیاست های زیر و روی وزارت ارشاد در بحث حمایت ها مثل پرداخت حق بیمه ، اشتراک ، کاغذ و فیلم و زینک و ... خط و مشی برای برنامه ریزی در افق آینده برای رسانه ها ترسیم نمی کند پس مجبوریم متاسفانه با داشته های ناقص پیش رویم و از جان مایه بگذاریم.
با به قدرت رسیدن جناب آقای رئیسی که ابتدا جلسه ای برای اولین بار با رسانه های محله ای برگزار کرد و رسانه های محلی را یک فرصت استثنایی بر شمرد تا حداقل داشته های هر استان برای آن استان محترم شمرده شود دلمان گرم شد اما دریغ از فهم و اجرای درست قانون تخصیص آگهی های دستگاه های اجرای به نشریات محلی چرا که عدم اجرای دستور العمل آگهی ها از سوی برخی دستگاههای اجرایی بخصوص شهرداری ها باعث شده نشریات محلی ضررده باشند و هیچ گونه درک درستی از آمار و مقایسه و تاثیرگذاری اخبار منتشره و باز نشر آن در نشریات محلی استان نداشته باشند و با عادی انگاری چاپ اخبار و گزارشات را وظیفه رسانه ها بدانند .
با این اوصاف خوشحالیم با همکاران تحصیل کرده و جهادی 18 سال است در خدمت مردم فهیم استان البرز هستیم بی شک از هیچ تلاشی کوتاهی نکردیم و تمام توان خود را در کنار دیگر رسانه ها برای سربلندی و رشد و شکوفایی استان به کار گرفته ایم و اطمینان داریم شما مردم فهیم مثل همیشه قدردان اهالی رسانه هستید.
هجدمین سال تولد روزنامه پیام سپیدار را خدمت همه ی خبرنگاران، همکاران عزیز ، مردم فهیم ، مسئولین و شما خواندگان گرامی تبریک و تهنیت می گوئیم و امید داریم در پناه الطاف الهی در سفر زندگی همیشه راهی برای شادی و عملکرد و رضایتمندی بیابی .
مهدی جعفری
مدیر مسئول روزنامه پیام سپیدار
ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود