4 مهر 1401
شماره خبر: 273561

وقتی معادلات دشمن به‌هم خورد

سپیدار‌آنلاین: گروه گزارشاستکبار جهانی پی در پی از نهضت خمینی(ره)، از امت رسول الله(ص) سیلی می خورد و دست خودش به وجبی از خاک جمهوری اسلامی ای که حاج قاسم آن را حرم خوانده نمی رسد مجبور است فتنه گران و آشوبگرانی که از این امت نیستند عَلَم کند تا به..
مقدسات و باورهای دینی ما، قرآن کریم و پرچم جمهوری اسلامی اهانت کنند، شاید اینگونه کمی جای سیلی‌هایی که خورده است آرام شود! اما آرام که نمی‌شود هیچ بلکه با واقعه ای که مردم در پی خشم و انزجاری که از این استکبار جهانی و دست نشانده هایش رقم می‌زنند سیلی دیگری می‌خورند.
وقتی معادلات دشمن به‌هم خورد
یک شعری بود که فکر می‌کنم حضرت آقا در آن روزهای اوجِ کرونا که درهای حرم امام رضا(ع) بسته شد خواندند: «گر چه دوریم به یاد تو سخن می‌گوییم، بُعد منزل نبود در سفر روحانی»
از آن موقع این شعر به جان و دِلِ من نشسته است و هر سَفرِ معنوی، جَمعِ خوب، کارِ نیک و فرصت طلایی را بنا به دلایلی از دست بدهم و نتوانم شرکت کنم می گویم به قولِ حضرت آقا: « بُعد منزل نبود در سفر روحانی»دقیقا مثل شامگاه یک شنبه که همزمان با شام رحلت حضرت رسول(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) هیئات مذهبی و مردم ولایتمدار و انقلابی استان البرز علیه آشوب، تزویر و فتنه انگیزی تجمع داشتند و من توفیق حضور نداشتم و طِی پیامی به دوستان خبرنگار اعلام کردم در تجمع نیستم اما بُعدِ منزل نبود در سفر روحانی! همچنان که پای تلویزیون و سایت‌ها هستم، عکس و فیلم برایم ارسال کنید تا بتوانم در این روزهایی که به لطف کرونا یاد گرفتیم مجازی درس بخوانیم، درس بدهیم و جلسه کاری بگذاریم در تجمع امت رسول الله(ص) هم مجازی شرکت کنم و گزارشی بنویسم.اعلام شده بود تجمع در استان و شهرستان‌ها همزمان با نماز مغرب و عشاء شروع می شود. اولین فیلمی که دستم رسید ساعت ۱۸:۳۰ از خیابان اصلی رجایی شهر کرج بود، حدودا یک ساعتی به شروع رسمی مراسم مانده بود، اما خب جمعیت زیادی از زن و مرد و پیر و جوان و کودک و نوجوان یا به قول خودمان دهه هشتادی و نودی در مراسم حضور داشتند و شعار می دادند: « ای رهبر آزاده، آماده ایم، آماده»فیلم بعدی را پلی کردم. خیل عظیمی از بانوان چادری بود. آنقدر عظیم که سیاهی اش دشمن شکن بود. در این فیلم و جمعیت مردان دیده نمی شدند اما صدایشان می‌آمد که می‌گفتند: «وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد» دست‌های مُشت کرده بانوان بالا و پایین می‌رفت و می‌گفتند: «ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد»
بعد از این دو فیلم چندتایی عکس از ساوجبلاغ برایم ارسال شد. چه قدر حضور با شکوه مردم در این شهرستان و پرچم های ایرانی که در دستشان گرفته اند تماشایی ست و به تو می گوید: «همین حضور عظیم برای بی آبرو کردن سلبریتی و آشوبگرانِ وطن فروش کافی ست.»تا نگاهم به سمت عکس بعدی که عکسی از آیت الله حسینی همدانی امام جمعه کرج است برای اقامه نماز مغرب و عشاء آمده می‌افتد فیلمی از شهرستان فردیس می رسد و پلی می‌شود: پرچم‌های مشکی و سبز یا ابوالفضل و یا رسول الله و پرچم ایران با دست‌های مردم به اهتزار در آمده اند و یکصدا می‌گویند: «ای لشکر صاحب زمان آماده باش، آماده باش»
صدای اذان گوشی ام بلند می‌شود. وضو می گیرم. سجاده آبی فیروزه ای رنگم را باز می‌کنم و نماز می‌خوانم. همچنان که مشغول نمازم در ذهنم به خودم می‌گویم الآن تمامی مردم در تجمعاتِ استان، مشغول اقامه نماز مغرب و عشاء هستند و فیلم و عکسی برایت ارسال نمی شود، راحت نمازت را بخوان. راحت نمازم را می خوانم. بعد از نماز سمت گوشی و لب تاب می‌روم. تجمع امت رسول الله(ص) در پی محکومیت اقدامات هنجارشکنانه اخیر نه تنها در استان البرز بلکه در سراسر کشور آنقدر مهم است که شبکه‌های تلویزیونی المناره، المیاه و المیادین با قطع برنامه‌های خود به پوشش آن پرداخته اند.روی عکسی کلیک می‌کنم و باز می‌شود. دختر بچه ای دهه نودی به همراه مادرش شاخه گُلِ رُز به دَست کنارِ ماموران، حافظان امنیت ایستاده است. احتمالا یک شاخه گُل نه، بلکه دسته گُل دستش بوده، چون به دستِ ماموران هم داده است.
عکس بعدی، عکسِ دو خانم، با دو پوششِ متفاوت است، یک خانم با پوشش چادر و خانم بغل دستی مانتویی. هر دو هم شعاری در دست دارند. یکی مطیع امر رهبریم و دیگری مرگ بر فتنه گر. این یعنی اگر چه پوشش های متفاوت داریم اما اعتقادات و باورها و آرمان های مشترک زیادی داریم و ایران برایِ ماست. عکس پُشتِ عکس است که ارسال می‌شود. عکس مادری رسید دستم که کودک به بغل دستش را مُشت کرده و شعار می‌دهد. کاش عکس‌ها هم صدا داشتند. اگر صدا داشت حتما می‌گفت: «غُصه سربازاتُ نخور آقا، سربازات همه هزار و چهارصدی ان». این را از کم سن و سال بودن کودک فهمیدم باید هزار و چهارصدی باشد. اصلا حضور بانوان چه‌ها که نمی‌کند! حضور و قیام بانوان همیشه از حضور و قیام آقایان تاثیرش بیشتر بوده، همین بانوان بودند که با آوردن سربازان دهه هشتادی و نودی و هزار و چهار صدی به میدان سلام فرمانده را همچون انقلاب اسلامی و آرمان‌هایش از جمله مقاومت و ایستادگی به جهان صادر کردند.
چه قدر خوب است که خواص انقلابی استان ما همچون سردار علیرضا حیدرنیا فرمانده سپاه البرز، دکتر عبداللهی استاندار البرز و آیت الله حسینی همدانی در صف اول این تجمع حضور دارند. این عکس یعنی صف ما و مسئولین از هم جدا نیست. یعنی همه ما در قافله امت رسول الله(ص) با هم هستیم.
چند ده عکس و فیلم دیگر برایم ارسال شده و می شود، می دانم این روند تا دو سه روز بعد از واقعه امروز ادامه دارد.فکر می‌کنم ملت ایران واقعه سازترین کشور جهان باشد! چون مردمانش بعد از هر فتنه و تزویر و نیرنگی از هشت سال دفاع مقدس گرفته تا ۹ دی و فتنه ۸۸ و ۹۸ و راهپیمایی‌های همه ساله ۲۲ بهمن و روز قدس و اقدامات هنجارشکنانه اخیر واقعه و یوم اللهی رقم زده است.
حضور امت رسول الله(ص) امروز نه تنها در استان البرز بلکه در سراسر کشور نشان داد که مردم با وجود مشکلاتی که هست پای نظام و انقلابی که خون داده اند، باکری ها و همت ها و چمران ها و صدرزاده ها و حججی ها و علی اصغر قورت بیگلوها و حسین اوجاقی و ... داده اند هستند.استکبار جهانی پی در پی از نهضت خمینی(ره)، از امت رسول الله(ص) سیلی می خورد و دست خودش به وجبی از خاک جمهوری اسلامی ای که حاج قاسم آن را حرم خوانده نمی رسد مجبور است فتنه گران و آشوبگرانی که از این امت نیستند عَلَم کند تا به مقدسات و باورهای دینی ما، قرآن کریم و پرچم جمهوری اسلامی اهانت کنند، شاید اینگونه کمی جای سیلی‌هایی که خورده است آرام شود! اما آرام که نمی‌شود هیچ بلکه با واقعه ای که مردم در پی خشم و انزجاری که از این استکبار جهانی و دست نشانده هایش رقم می‌زنند سیلی دیگری می‌خورند.استکبار جهانی باید بداند و به دست نشانده هایش بفهماند که در قافله امت رسول الله(ص) هنوز خونِ حاج قاسم می‌جوشد و از انقلابمان خسته نشده ایم و تا پایِ جان بر آن عهد که بستیم، هستیم.قبل از اینکه لب تاب را خاموش کنم و بروم سَرِ نوشتن گزارش، یکی از فیلم‌های کوتاه را پلی می‌کنم، گزارشگر می پرسد: « اگر بخواهی حضور امروز مردم کرج را در یک کلمه خلاصه کنی، چیست؟ شهروند کرجی می گوید: (عظمت، شکوه، غیرت، عزت و جلال)»

منبع فارس

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود