19 مرداد 1395
شماره خبر: 168014

مدرسه ای که در تراکم دانش آموزی قفل سه ساله اش باز نشد

سپیدار‌آنلاین: گروه گزارش

مدرسه ای که در تراکم دانش آموزی قفل سه ساله اش باز نشد


مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج می گوید: با اینکه این ناحیه با کمبود مضاعف فضای آموزشی روبرو است اما یک مدرسه نوساز با گذشت 3 سال هنوز درهایش روی دانش آموزان بسته است.
قاسم پوستین دوز اظهار داشت: حدود سه سال پیش ساخت مدرسه هفت کلاسه در کنار مجتمع مسکونی200 واحدی کارکنان ناجا درکیانمهر کرج به اتمام رسید و انتظار می رفت درهای آن را بر روی دانش آموزان گشوده شود. وی ادامه داد: اگرچه ساکنان این مجتمع مسکونی بیش از سه سال است که در آن سکونت یافته اند، اما تعاونی مسکن ناجا حاضر به گشودن قفل های بسته این مدرسه نشده است.
پوستین دوز گفت: سرازیر شدن فرزندان دانش آموز ساکنان این واحدها به مدرسه های پرتراکم ناحیه چهار کرج مشکلات آموزشی این ناحیه را مضاعف کرده در حالیکه با گشودن درهای مدرسه این مجتمع، بخشی از تراکم جمعیتی کلاس های سایر مدارس برطرف می شد. مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج البرز گفت: به رغم پیگیری های مستمر صورت گرفته تا کنون کوچکترین اقدامی برای واگذاری این مدرسه به آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج صورت نگرفته است. پوستین دوز افزود: طبق ماده 18قانون ساخت وساز، شرکت های تعاونی مسکن موظف هستند در مکانی که اقدام به انبوه سازی می کنند مدرسه بسازند. وی خاطرنشان شد: سه سال پیش درنشستی با مسئولان ذیربط مقرر شد اقدامات لازم برای واگذاری این فضای آموزشی به آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج انجام شود. مدیر آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج بیان کرد: در این نشست واگذاری مدرسه به آموزش و پرورش تاحدودی قطعی شد که کار تا مرحله انتخاب اسم به نام شهید خداکرمی ، تعیین مدیر، کادر دفتری - آموزشی و تامین تجهیزات لازم برای این مدرسه پیش رفت. پوستین دوز با اشاره به اینکه در منطقه کیانمهر29 آموزشگاه وجود دارد، یادآور شد: این منطقه یکی از مناطق مهاجرپذیر ناحیه 4 است که در سال تحصیلی 96-95 به منظور تحت پوشش قرار دادن دانش آموزان چاره ای جز تراکم دانش آموزی در 222 کلاس این منطقه نداریم. وی گفت: تا کنون چندین بار برای حل این مشکل به نیروی انتظامی استان و کرج مراجعه کرده ایم ولی بی نتیجه بوده است. وی تاکید کرد: مسئولان انتظامی استان در تماس های حضوری و تلفنی عنوان می کنند که این مدرسه را شرکت تعاونی ناجا ساخته است و مسئولان استانی نقشی در واگذاری آن ندارند.
این مسئول اظهار داشت : آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج با جمعیت دانش آموزی حدود 105 هزار نفری بیشترین جمعیت دانش آموزی البرز را تحت پوشش قرار داده است . وی ادامه داد: محدوده جغرافیایی آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج یکی از مناطق پر جمعیت و مهاجر پذیر البرز است به گونه ای که در طول یک سال تحصیلی جمعیت ورودی به این ناحیه از مناطق مختلف کشور نسبت به سایر نواحی
کرج بیشتراست. این مسئول گفت: یکی از مشکلات اصلی این ناحیه کافی نبودن فضاهای آموزشی تشکیل می دهد در حالی که یک مدرسه نوساز درآموزش و پرورش ناحیه 4 کرج سه سال است که به جای روبان زدن برای افتتاح، قفل زده شده است. همچنین به گفته ساکنان مجتمع 200 واحدی ناجا ، واگذار نکردن این مدرسه به آموزش و پرورش ناحیه 4 کرج سبب شده تا فرزندانشان با تحمل مشکلات در مدارس دور دست کرج مشغول به تحصیل شوند. دوری مسافت، استفاده از سرویس ایاب و ذهاب با هزینه بالا و مسائل امنیتی - جانی دانش آموزان از جمله گلایه های این خانواده ها بود.آنان اظهارداشتند: بارها این مشکل را با مسئولان نیروی انتظامی شهرستان کرج و استان البرز مطرح کرده ایم که چرا درهای این مدرسه بر روی دانش آموزان باز نمی شود؟ به گفته آنان، این مدرسه سه سال است که خاک می خورد اما دانش آموزان باید به دور دست بروند. فرمانده نیروی انتظامی کرج در این زمینه گفت: واحدهای مسکونی و مدرسه را شرکت تعاونی ناجا ساخته است و نیروی انتظامی کرج در این زمینه مسئولیتی ندارد. سید حسین سید حقیقی افزود: فعالیت های ساخت و ساز زیر مجموعه فعالیت های عمرانی ناجا است و ما فقط در امور امنیتی مسئولیت کاری داریم.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود