18 فروردین 1395
شماره خبر: 160725

البرزی‌های المپیک «ریو» چه کسانی هستند

سپیدار‌آنلاین: گروه گزارش

البرزی‌های المپیک «ریو» چه کسانی هستند


تلاش ورزشکاران ایران اسلامی برای حضور در کاروان اعزامی به المپیک ریو در حالی ادامه دارد که تاکنون ۲ البرزی مسافر این رویداد مهم ورزشی شده اند و در این بین کشتی و تکواندو پیشتاز هستند.
خیلی از ورزشکاران با کسب امتیازات لازم جواز حضور در المپیک ریو ۲۰۱۶ را کسب کردند حضور چند ورزشکار البرزی در میان ورزشکاران راه یافته به المپیک نشان از تلاش جانانه آنها برای قرار گرفتن در جمع المپیکی ها است. اما تاکنون ۲ سهمیه قطعی برای البرز در سال ۹۴ رقم خورده است و دیگر ورزشکاران این استان باید برای رسیدن به این آوردگاه مهم جهانی در سال جدید بجنگند. در ادامه آخرین وضعیت چهره های پرامید البرز در راه کسب سهمیه المپیک آمده است.
«مهدی خدابخشی»
وی خیلی زود و با کسب عنوان نخست مسابقات جهانی جواز حضور در المپیک را گرفت و به عنوان اولین البرزی نام خود را در فهرست مسافران ریو ثبت کرد. خدابخشی با توجه به سطح آمادگی و شرایط بدنی که دارد شانس اصلی کاروان تکواندو ایران برای کسب مدال خوش رنگ طلاست.
«کیمیا علیزاده» - «اکرم خدابنده»
دو بانوی تکواندو کار البرز علیرغم تلاشی که داشتند نتوانستند مجوز حضور در المپیک را در سال ۹۴ بگیرند و باید از چند روز دیگر با حضور در مسابقات بین قاره ای برای رسیدن به المپیک ریو تلاش کنند.
علیزاده و خدابنده به زعم کارشناسان، توان لازم برای حضور در المیپک و کسب مدال را دارند و می توانند با رفتن بر روی سکو در ورزش کشور تاریخ ساز شوند.
«علیرضا کریمی» - «یوسف قادریان»
دو جوان آینده دار کشتی ایران پس از گذر از تیم های ملی رده های سنی در سال ۹۴ به میدان بزرگ مسابقات جهانی لاس وگاس رفتند و با کسب دو مدال برنز ارزشمند عیار بالای خود را به نمایش گذاشتند و سهمیه لازم را برای کشورمان به دست آوردند. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد این دو کشتی گیر البرزی جز گزینه های اصلی کادر فنی تیم ملی برای المپیک ریو محسوب می شوند و می توان به مدال آوری آنها در آوردگاه المپیک دل بست.
«شهرام محمودی» - «محمد موسوی»
دو چهره نام آشنای البرزی تیم ملی والیبال ایران خیلی دوست دارند درخشش سال های اخیر خود در لیگ جهانی و جام جهانی را در المپیک تکرار کنند و برای رسیدن به این هدف باید با ۸ تیم برتر جهان از قاره های مختلف رقابت کنند. محمودی و موسوی از چهره های اثرگذار و محوری تیم ملی محسوب می شوند و امید می رود البرز به واسطه حضور آنها در بخش تیمی نیز در المپیک ریو نماینده داشته باشد.
دیگر گزینه های البرزی
ر کنار نام هایی که برده شد هستند کسانی که هنوز این فرصت را دارند تا به عنوان یک البرزی خود را در جمع کاروان ورزشی ایران در المپیک ببیند. در والیبال نشسته دو نفر و در بوکس یک نفر از البرز می توانند مسافران المپیک باشند در عین حال «امیر جعفری» وزنه بردار شایسته البرزی نیز در بخش معلولان با بدشانسی و به دلیل سهل انگاری مسئولان کمیته پارالمپیک از رسیدن به ریو بازماند تا یک شانس کسب مدال قطعی را از دست بدهیم و «الهام هریجانی» نیز در تیراندازی در عین شایستگی از رسیدن به ریو بازماند و مسافر این رویداد معتبر جهانی نشد.

منبع مهر

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود