8 خرداد 1402
شماره خبر: 285737

طرح پاداش صرفه جویی برق از ابتدای خردادماه تا پایان شهریور سال جاری اجرا می شود

سپیدار‌آنلاین: گروه گفتگوفرا رسیدن روزهای گرم سال و روشن شدن تجهیزات خنک کننده و سرمایشی موجب افزایش میزان مصرف برق و ایجاد ناترازی در بخش های تولید و مصرف برق می گردد که با وجود تمهیدات و تلاش های شبانه روزی بخش های مختلف وزارت نیرو و ..
سپیدار نیوز - محمد جعفری/شرکت توانیر اعم از افزایش تولید و بهینه سازی تجهیزات شبکه انتقال و توزیع، بدون شک تامین برق پایدار و مستمر نیازمند همراهی و همکاری مجدانه شهروندان عزیز و شریف در موضوع مدیریت مصرف برق یا همان صرفه جویی در مصرف برق است.استفاده صحیح و به موقع و پرهیز از اتلاف برق کمک شایانی به ما خواهد کرد تا همگان از نعمت رفاه برق بهره مند باشند و در این روزهای گرم منازل مان خنک و روشن بماند. یادمان نرود صرفه جویی یک مسئولیت اجتماعی و شهروندی است که با رعایت آن هم رفاه خود هم حقوق سایر شهروندان و هم آینده جامعه تامین خواهد شد.
مصاحبه ای با حامد حمزه زاده مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان البرز داریم که در ادامه می خوانیم:
در خصوص طرح های تشویقی صرفه جویی برق توضیح بفرمایید؟
با هدف جلب مشارکت همگانی در بخش مصارف خانگی در سال 1402 مشوق های جذاب تری نسبت به سال قبل پیش بینی شده است. طرح پاداش صرفه جویی از ابتدای خردادماه تا پایان شهریور سال جاری برنامه ریزی و اجرا می شود و در این طرح همه مشترکین خانگی اعم از پرمصرف و کم مصرف که مصارف برق خود را نسبت به زمان مشابه سال گذشته کاهش بدهند به ازای هر کیلو وات ساعت صرفه جویی در مصرف برق پاداش دریافت خواهد کرد.این پاداش در بالاترین سطح صرفه جویی 20 برابر نرخ فروش برق یعنی 20.000 ریال برای هر کیلوواتساعت می باشد.مشترکینی که میزان مصرف آنها کمتر از 150 کیلو واتساعت در یک دوره باشد به ازای هر کیلو وات ساعت صرفه جویی 20.000 ریال و مشترکینی که مصرف آنها در دوره از 150 تا 300 کیلووات ساعت باشد به ازای هر کیلو واتساعت صرفه جویی 15.000 ریال پاداش دریافت خواهند کرد و به صورت پلکانی با افزایش میزان مصرف، نرخ پاداش به ازای هر کیلو وات ساعت نیز کمتر می شود.برای مثال مشترکینی که با صرفه جویی میزان مصرف خود را از 300 به 200 کیلوواتساعت کاهش دهند معادل 150.000تومان پاداش صرفه جویی دریافت خواهند کرد.
نحوه پرداخت این پاداش ها به چه صورت خواهد بود؟
این پاداش ها در صورتحسابهای دوره های بعد مشترکین محاسبه و بستانکار خواهد شد.آ
آماری از پرداخت پاداش در سال گذشته در استان البرز ارائه بفرمایید؟
از مجموع بیش از 1.181.000 مشترک بخش خانگی در استان البرز بیش از 632 هزار مشترک معادل حدود 54 درصد مشترکین خانگی مشمول دریافت پاداش صرفه جویی شده اند و مبلغی بالغ بر 41 میلیارد تومان پاداش به مشترکین این بخش پرداخت گردید.
برای راهنمایی و تشویق مشترکین به دریافت پاداش صرفه جویی راههای مدیریت مصرف در بخش خانگی را بفرمایید؟
1-خاموش کردن لوازم برقی زمانی که از آن استفاده نمی کنند مانند تلویزیون، لامپ اضافه اتاق ها، کامپیوتر - لپ تاپ – دستگاههای بازی و ...)
2-تعمیر و سرویس لوازم سرمایشی (کولرها) جهت افزایش راندمان
3-استفاده از دور کند کولرهای آبی و تنظیم کولرهای گازی روی دمای 24 درجه وبالاتر
4-استفاده از لوازم پر مصرف غیر ضروری مانند ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، اتو، سشوار و ... در ساعت بعد از 10 شب تا قبل از 10 صبح
5- استفاده از روشنایی نور خورشید در طول روز و ...
آیا قطعی برق برای مشترکین بخش خانگی برنامه ریزی شده است؟
به لطف خدا و با همراهی و همکاری مردم عزیز در مدیریت مصرف برق قطعی برق در این بخش برنامه ریزی نشده است و تلاش می کنیم تا منازل هم استانیهای شریفمان خنک و روشن بماند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود