9 تیر 1401
شماره خبر: 269562

تکمیل بانک اطلاعات رسانه ها و فعالان رسانه ای استان البرز در مراحل نهایی قرار دارد

سپیدار‌آنلاین: گروه فرهنگی



سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز: تکمیل و به روز رسانی بانک اطلاعات خبرنگاران، رسانه ها و فعالان رسانه ای استان البرز، اعم از خبرنگاران و مدیران رسانه های محلی، پایگاه های خبری، خبرگزاری ها، سرپرستان نشریات سراسری مراحل نهایی خود را طی می کند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز: سعید جابری انصاری با اعلام این خبر، اظهار داشت: تا کنون 120 رسانه فرم های بانک اطلاعاتی خبرنگاران و فعالان خود را تکمیل و ارائه نموده اند و انتظار می رود سایر رسانه های استان هم تا پایان هفته جاری فرم های تکمیل شده را ارائه نموده و در به روز رسانی بانک جامع اطلاعات خبرنگاران و فعالان رسانه ای استان تسریع نمایند. وی افزود مدیران رسانه های خبری مجوزدار با ارائه اطلاعات لازم در قالب فرم ارائه شده می توانند باعث ایجاد شفافیت و فعالیت های قانونی در حوزه رسانه های خبری استان شوند.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز همچنین اظهار داشت تا کنون 188 پایگاه خبری و رسانه مجازی فاقد مجوز در استان البرز شناسایی شده اند که هدایت این رسانه ها برای اخذ مجوز فعالیت در قالب پایگاه خبری از اولویت های کاری این اداره کل برای ساماندهی رسانه های فاقد مجوز می باشد. وی ادامه داد در راستای ساماندهی و حمایت از فعالان فضای مجازی فرم فعالان خبری فضای مجازی طراحی و در اختیار فعلان این عرصه قرار گرفت که تا کنون 15 نفر از فعالان رسانه های فضای مجازی استان نیز با تکمیل فرم های مربوطه این اداره کل را در تکمیل بانک اطلاعاتی و ساماندهی رسانه های مجازی یاری رسانده اند. جابری انصاری گفت: بدیهی است بانک اطلاعاتی مذکور ملاک ادارات و دستگاه ها برای تعامل و همکاری با اهالی رسانه و خبرنگاران استان البرز می باشد و فعالیت سایر افراد در حوزه خبر و اطلاع رسانی غیر مجاز است. در همین راستا از مدیران رسانه های خبری دارای مجوز و فعالان خبری فضای مجازی درخواست می شود فرم های مربوطه را تکمیل و به معاونت فرهنگی و رسانه ای این اداره کل ارائه نمایند.