12 آذر 1401
شماره خبر: 276706

بیمارستان با زمستان به فردیس می‌آید

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعیرئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس گفت: فاز اول بیمارستان شهید سلیمانی فردیس در هفته پایانی آذر ماه به بهره برداری می‌رسد و مابقی بخش های بیمارستان تا دهه فجر امسال آماده بهره برداری می‌شود.
پانته‌آ عینی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس در جمع خبرنگاران در خصوص بیمارستان ۲۶۰تختخوابی شهرستان فردیس، ساختمان بیمارستان پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۵ درصد دارد و در تامین تجهیزات بیش از ۸۵ درصد پیشرفت داریم که در مجموع شاهد افزایش پیشرفت ۸۵ درصدی پروژه بیمارستان شهید سلیمانی فردیس هستیم.‌
وی افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در فاز اول بخش اورژانس و یک بخش دیگر که شامل جراحی عمومی، زنان، داخلی و یک اتاق عمل در هفته پایانی آذرماه به بهره برداری می‌رسد. این مسوول گفت: جذب نیرو برای بیمارستان فردیس از طریق وزارت بهداشت صورت می‌گیرد، اما ضریب بومی بودن برای افرادی که در ۳ دوره آزمون استخدامی پذیرفته شده ‌اند در نظر گرفته می‌شود و پذیرش افراد بومی در اولویت است. وی افزود: در حال حاضر بیمارستان شهید سلیمانی فردیس به دانشگاه علوم پزشکی البرز تحویل شده و به صورت ۳ شیفت در حال کار در حوزه تاسیساتی، ساختمانی و تشریفاتی هستند. تجهیزات مورد نیاز برای فاز اول خریداری و به بیمارستان تحویل شده و سایر بخش‌های بیمارستان هم تا دهه فجر به بهره برداری می‌رسد. عینی با ارائه گزارشی از عملکرد شبکه بهداشت در یکسال گذشته، بیان کرد: ۵۳۶ هزار و ۶۹۶ نفرتعداد جمعیتی است که از مراکز جامع سلامت شهرستان فردیس یکبار خدمت گرفته اند که از این تعداد ۲۴ هزار و ۷۶۹ نفر از اتباع غیر ایرانی بوده‌اند.‌وی تعداد مراکز خدمات جامع سلامت فردیس را ۱۱ واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد ۱۰ مرکز شهری و یک مرکز روستایی است. ضمن اینکه ۶ مرکز استیجاری و یک مرکز نیز در حال ساخت است. همچنین ۳۷ پایگاه سلامت در شهرستان فعال است که ۲۹پایگاه به بخش خصوصی واگذار شده و تحت نظارت شبکه بهداشت شهرستان فعالیت می کند و مابقی دولتی است.رئیس شبکه بهداشت و درمان فردیس در خصوص واکسیناسیون کرونا در شهرستان گفت: ۸۹۷ هزار و ۲۹۱ دُز واکسن کرونا به تفکیک نوبت اول، دوم، سوم و چهارم برای مردم فردیس انجام شده که در نتیجه آن ایمنی کلی در شهرستان ایجاد شده است؛ به طوریکه در چند ماه گذشته هیچ افزایشی در مرگ و میر کرونا نداشته‌ایم و بیماران کرونایی حتی بدون بستری در بیمارستان بهبود یافته‌ اند.گفتنی است پروژه بیمارستان ۲۶۰ تختخوابی شهرستان فردیس از ۱۱ سال پیش کلید خورده و با توجه به نبود حتی یک تخت بیمارستانی در فردیس، با پیگیری های استاندار البرز و فرماندار فردیس عملیات احداث آن در یکسال اخیر قوت گرفته و در حال رسیدن به نوار بهره برداریست.

منبع فارس

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود