20 مرداد 1401
شماره خبر: 271387

بسترهای لازم برای ارائه فیبر نوری درالبرز آماده است

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی



مدیر کل مخابرات منطقه البرز گفت : ظرفیت های لازم برای ارائه خدمات گسترده فیبر نوری در این استان آماده شده و مشترکان می توانند از این ظرفیت در حوزه ارتباطات استفاده کنند.
عبدالله بیان اظهار داشت : اکنون بیش از ۱۵۰ هزار واحد مسکونی و تجاری استان تحت پوشش فیبر نوری " ftth " است ضمن آنکه آماده واگذاری تعداد زیادی انشعاب در سراسر استان هستیم.
وی اضافه کرد : اکنون بخش قابل توجهی از شبکه فیبر نوری استان احداث شده و انتظار می رود مردم از این شبکه برای فعالیت های اینترنت پرسرعت بیشتر بهره ببرند.
بیان خاطرنشان کرد: در زمان حاضر بیش از چهار هزارو ۶۲۶ کیلومتر شبکه فیبر نوری در استان البرز ایجاد شده و با تلاش های انجام شده آمار واگذاری ها به حدود ۱۳ هزار خط رسیده است.
وی تاکید کرد: تحقق دایری فیبر نوری دراستان البرز نیازمند همکاری و مشارکت بیشتر سازمان نظام مهندسی و سایر دستگاه های اجرایی است و باید قبل از ساخت وسازها این ظرفیت در مکان های مسکونی ، تجاری ، اداری و صنعتی فراهم شود. مدیرکل مخابرات البرز یادآور شد: با نصب یک فیبر نوری در یک مجتمع انبوه سازی شده تمام مشترکان می توانند از خدمات ارتباطی تلفن و اینترنت به سهولت استفاده کنند.به گفته وی، اکنون ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان البرز ۳۷.۵ براوردشده درحالی که امار کشوری ۳۴.۵ است و این استان درسال گذشته رتبه اول کشوری را دربخش خدمات مخابراتی کسب کرده است .بیان خاطرنشان کرد: اکنون یک میلیون و ۱۰۳ هزار شماره تلفن ثابت دراستان دایر است که بیش از هفت هزار شماره درسال جاری به مشترکان واگذار شده است .وی اظهار داشت: در حوزه اینترنت «ای دی اس ال » نیز درسال جاری ۶هزار و ۷۳۰ مشترک جدید به این حوزه متصل شدند که اکنون این امار به ۲۰۳ هزار مشترک رسیده است.وی در خصوص آمار دایری « vdsl» در البرز اظهار داشت : اکنون حدود چهار هزار شماره در مخابرات این استان این حوزه فعال است. مدیر مخابرات منطقه البرز یادآور شد : استان البرز در شاخص فناوری اطلاعات ، نیز به لحاظ تلاش های صورت گرفته همواره جزو استانهای برتر کشور است.وی افزود : در اجرای طرح توسعه شبکه فیبر نوری و برخی خدمات مخابراتی نیازمند همکاری تنگاتنگ شهرداری ها و سایر دستگاه های اجرایی هستیم.وی همچنین به سایر خدمات مخابرات استان اشاره کرد و گفت: اکنون ۱۰۵ دفتر پیشخوان و مراکز مخابراتی در این استان خدمات مختلف به مردم ارائه می دهند.


منبع ایرنا