14 بهمن 1400
شماره خبر: 263158

۸۶ مددجو در زندان رجایی شهر کرج آزاد شدند

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعیمدیر زندان رجایی شهر کرج اعلام کرد: به همت واحد قضایی این زندان طی یک ماه گذشته ۸۶نفر از مددجویان این زندان آزاد شدند.
الله کرم عزیزی اظهار داشت: این مددجویان با استفاده از ظرفیت های قانونی از جمله آزادی وثیقه، مشروط، کفالت، مرخصی پایان حبس، اتمام حبس،گذشت شاکی، پرداخت دیه وامثال آن آزاد و به کانون خانواده باز گشتند.وی خاطرنشان کرد: مسوولان و کارشناسان قضایی به طور مستمر با حضور در محل اسکان و ملاقات با مددجویان به درخواست های قضایی آنان رسیدگی می کنند.وی رسیدگی به وضعیت قضایی متهمان تحت قرار، استفاده از راهکارهای قانونی و کارآمد جهت پیگیری مشکلات پرونده قضایی را از وظایف کارشناسان ذیربط ذکر کرد.
عزیزی گفت: کارشناسان قضایی نقش بارزی در تحقق اهداف سازمانی مبنی بر کاهش جمعیت کیفری با تشکیل مستمر شورای طبقه بندی و رسیدگی به مشکلات قضایی دارند.
مدیر زندان رجایی شهر افزود: بهره مندی واجدین شرایط از امتیازات قضایی علاوه بر سالم سازی روحیه و تغییر شخصیت آنان سبب تحقق اهداف عالی قوه قضائیه و سازمان زند ان ها مبنی بر کاهش جمعیت کیفری می شود.زندان رجایی شهر یکی از چهار زندان مستقردر کرج است که زیر نظر اداره کل زندانهای استان تهران اداره می شود.

منبع ایرنا