3 بهمن 1400
شماره خبر: 262531

مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر ساوجبلاغ افتتاح شد

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعیبه منظور اجرای طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغالزایی؛ مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر ساوجبلاغ؛ با حضور مدیرکل آموزش فنی حرفه ای استان البرز، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و رئیس دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر ساوجبلاغ افتتاح شد.
بهزاد غفاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در این مراسم با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نقش موثری در آموزش مهارت به جوانان جویای کار دارد، گفت : با راه اندازي اين مركز مسير ورود دانش آموختگان دانشگاهي به بازار كار هموارتر شده و دغدغه دانشجويان و خانواده ايشان جهت اشتغال كمتر خواهد شد.
غفاری مهم‌ترین مزیت برگزاری دوره‌ در مرکز مدیریت مهارت‌آموزی و مشاوره شغلی را تأییدیه دانشگاه و صدور گواهینامه موفقیت در دوره توسط سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور عنوان کرد. وی با بیان این مهم که اکثر بیکاران جامعه از فارغ التحصیلان دانشگاهی می باشند؛ اظهار داشت: از اهداف مهم سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در تاسیس مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاهها، توانمندسازی دانشجویان و آماده سازی آنان برای ورود به بازار کار می باشد. مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز گفت: با افتتاح این مرکز، دانشجویان و دانش‌آموختگان مرکز علمی کاربردی خانه کارگر ساوجبلاغ، علاوه‌ بر گذراندن دوره‌های نظری و عملی آکادمیک در حین تحصیل، مهارتهای فنی و حرفه ای مرتبط یا دلخواه را طی، از تجربیات و مشاوره های اساتید مجرب بهره گرفته و آینده شغلی آنان به نوعی هدایت و تضمین می شود .بهزاد غفاری خاطرنشان کرد: مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی مختص دانشجویان و دانش‌آموختگان تمام دانشگاه‌ها اعم از دولتی و آزاد است و پس از طی دوره، مدرک معتبر فنی و حرفه ای برای آنان صادر خواهد شد. افسانه سلطانی رئیس دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر ساوجبلاغ هم در این آئین گفت: استفاده از ظرفیت‌های آموزشی و پژوهشی طرفین در راستای انجام ماموریت‌ها و تکالیف سازمانی از جمله اهداف راه اندازی این مرکز می باشد و ابراز امیدواری کرد: ایجاد مرکز مهارت آموزی و مشاوره شغلی می تواند در زمینه آماده سازی دانشجویان برای ورود به بازار کار بسیار مهم و موثر باشد .