15 آذر 1400
شماره خبر: 260143

برگزاری هشتمین کمیته اضطرار آلودگی هوا در استان البرز

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعیباتوجه به هشدار هواشناسی استان البرز مبنی بر پایداری هوا و پتانسیل افزایش غلظظت آلاینده ها از روز یکشنبه تا روز جمعه، عصر روز یکشنبه مورخ 14/09 جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا به ریاست ابوالضل فانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور کلیه اعضا در سالن جلسات معاونت عمران استانداری برگزار شد.
فانی در این جلسه ضمن تاکید بر پیگیری و دقت اجرای دقیق مصوبات کارگروه اضطرار اظهار داشت:کلیه اقداماتی که در راستای کاهش آلودگی هوا در شرایط اضطرار در دستور العمل قانون هوای پاک تاکید شده می بایست مورد پیگیری قرار گیرد. همچنین در این جلسه مقرر گردید نسبت به تشدید برخورد قانونی با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی اقدام گردد.
هلال احمر پایگاه های سیار خود را در مناطق پر تردد شهر مسقر نماید.نسبت به اطلاع رسانی و هماهنگی جهت تعطیلی موقت واحد های صنعتی آلاینده هوا به ویژه معادن شن و ماسه معادن کوهی ریخته گری ها واحد های تولید بتن ، آسفالت و... اقدامات لازم صورت پذیرد.با مرخصی افرادی که دارای بیماری های تنفسی و قلبی و همچنین اولیای کودکانی که به مهد میروند موافقت شود. توزیع حداکثری بنزین یورو 4 در سطح جایگاه های توزیع سوخت در شرایط اضطرار، جلوگیری از تردد کامیون ها در سطح شهر از ساعت 6 صبح الی 21 شب،
ممنوعیت استفاده از سوخت مایع در صنایع و نیروگاه ها ممنوعیت فعالیت های ورزشی در محیط های باز.