2 آبان 1396
شماره خبر: 185867

رئیس پلیس البرز: آگاهی بخشی به مردم در خصوص پیشگیری ازجرم ضروری است

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

رئیس پلیس البرز: آگاهی بخشی به مردم در خصوص پیشگیری ازجرم ضروری است


فرمانده انتظامی استان البرز بااشاره به تقویت احساس امنیت درجامعه گفت: مردم باید اطلاعات لازم در زمینه اعمال مجرمانه و اقدامات پلیس برای جلوگیری و برخورد با جرم را داشته باشند.
، سردار عباسعلی محمدیان در نشست با مدیران رسانه های استان البرزافزود: همکاری بیش از پیش مردم با پلیس می تواند پلیس را برای تقویت احساس امنیت یاری کند. وی اضافه کرد: مردم باید تمام وقایع رخ داده درجامعه را صحیح و به موقع متوجه شوند و به هیج وجه به دنبال مخفی کردن وقایع رخ داده درجامعه نیستیم. وی گفت: ارایه آموزش به مردم برای پیشگیری از جرایم بسیار اهمیت دارد. وی تاکید کرد: گفتمان ماموران پلیس با مردم بسیار مهم است و باید ادبیات مناسب ارتباطی داشته باشیم و پلیس با ایجاد مستند سازی عملیات ها و عملکرد خود فعالیت ها را به مردم اطلاع رسانی می کند. محمدیان افزود: رفتارکارکنان نیز در زمینه تعالی ماموریت ها باید ارتقایابد و مردم ازپلیس انتظاراتی دارند که وظیفه ما بسیار سنگین است. وی به نقش رسانه ها در تنویر افکارعمومی پرداخت و افزود: رسانه ها نقش تعیین کننده و تاثیرگذاری در رویکرد جدید پلیس و جامعه محوری دارند و ادبیات ارتباط با رسانه ها پیدا شود. وی گفت: باید درزمینه اطلاع رسانی طوری برنامه ریزی شود تا رسانه ها اگر امکان ارتباط با همه بدنه ناجا نداشته باشند بتوانند از طریق مرکز اطلاع رسانی به عنوان ارتباطی بین رسانه و پلیس ،اخبار درست را به طور صحیح انعکاس دهند. وی با تاکید برضرورت تقویت مجموعه اطلاع رسانی پلیس استان البرز گفت: با ایجاد سخنگو و مسئول اطلاع رسانی پلیس به صورت 24ساعته درخدمت رسانه ها خواهد بود. محمدیان خاطرنشان کرد که باید اطلاعات را به رسانه ها ارایه و مطالب به گونه ای تنظیم شود که رسانه ها هر بخش مطلب را که مد نظربود منتشر کنند. وی گفت: ازاین بعد نیمه خالی البرز در رسانه های سراسری پر می شود تا مسایل استان به خوبی دیده شود. وی افزود: اطلاع رسانی دقیق و صحیح به مردم از اهداف پلیس است و اگر خبرصحیح به موقع منتشر شود جلوی شایعات گرفته خواهد شد. وی بیان کرد: قصد داریم فرهنگ سازی برای رعایت قوانین و مقررات را دراستان البرز آغاز کنیم چراکه این استان از ظرفیت بالا برای تبدیل شدن به یک استان قانونمند رادارد.
وی افزود: از متخصصان اطلاع رسانی در این زمینه استفاده می کنیم و هرگونه احضار فعالان رسانه ای از سوی معاونت اجتماعی صورت می گیرد. وی یادآورشد: خیرین امنیت ساز مقوله ای جدید و مهم است با توجه به ظرفیت ها از آن دراستان درآینده بهره می کیریم. دراین نشست سرهنگ یدالله رنجبر به عنوان سخنگو و رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس استان البرز معرفی شد.

منبع ایرنا