7 مهر 1390
شماره خبر: 1852

هوشمندسازي مدارس نيازمند مديريت هوشمندانه است

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

هوشمندسازي مدارس نيازمند مديريت هوشمندانه است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: هوشمند سازی مدارس نیازمند مدیریت هوشمندانه است.
حجت‌الاسلام محی‌الدین بهرام محمدیان در مراسم گشایش نخستین نمایشگاه تخصصی هوشمند‌سازی مدارس استان البرز اظهار داشت: هوشمند سازی مدارس یکی از مهمترین اقدامات آموزش و پرورش در مسیر اعتلای اهداف این نهاد بوده است.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح یک گام جلوتر به سمت ارتقای یادگیری دانش‌آموزان در مطالب درسی رفته‌ایم.
این مسئول گفت: البته هوشمند کردن مدارس تنها به جمع کردن تعدادی سخت افزار نیست بلکه نیازمند برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت است تا بتوانیم اهداف و برنامه‌های اجرای این طرح را در مدارس اجرایی کنیم.
محمدیان گفت: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که تمام مدارس به سمت هوشمند شدن سوق داده شوند و دانش‌آموزان در تمام مقاطع تحصیلی از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.
وی انتقال مهارت‌ها و فناوری بودن در مدارس را از اهداف مهم در هوشمندسازی مدارس عنوان کرد و افزود: البته اجرای این طرح خطراتی را نیز به دنبال دارد که باید از سوی مسئولان مدارس مدیریت شده و دقیق عمل کنند.
وی افزود: کارگروهی را یکی از مهمترین لازمه‌های هوشمند سازی مدارس برشمرد و گفت: در هوشمندسازی مدارس خلاقیت، مهارت و پژوهش نقش مهمی را ایفا می‌کند.
نخستین نمایشگاه تخصصی هوشمندسازی مدارس از شامگاه امروز راه‌اندازی شد و به مدت چهار روز در مدرسه نمونه دولتی شهید صدوقی کرج ادامه دارد.
منبع : خبرگزاري ايرنا