6 شهریور 1395
شماره خبر: 169075

دولت مخالف اشرافی گری است و برای تحقق عدالت اجتماعی تلاش می کند

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

دولت مخالف اشرافی گری است و برای تحقق عدالت اجتماعی تلاش می کند


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت که دولت یازدهم مخالف اشرافی گری است و تمام تلاش خود را برای تحقق عدالت اجتماعی به کار می بندد.
علی ربیعی در جریان سفر یک روزه خود به استان البرز برای افتتاح پروژه های عمرانی این استان همزمان با چهارمین روز از هفته دولت، با تاکید بر اینکه دولت تلاش می کند نابرابری های اجتماعی را با تقویت همراهی ها و کمک به نیازمندان برطرف کند، گفت: رفع فرصت های نابرابر به هر دلیلی در جامعه به وجود آمده، نیازمند همراهی قشرهای مختلف مردم و تقویت خیر رسانی جمعی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره حقوق های نجومی و اقداماتی صورت گرفته در این خصوص نیز گفت: این اقدامات پایان ناپذیر است و مقابله دولت با این موضوع تداوم می یابد. ربیعی همچنین افزود: باید با اتخاذ سیاست های درست آرامش به جامعه تزریق کرده و کیفیت زندگی مردم را افزایش دهیم. وی همراهی عاطفی با نیازمند در کنار حمایت های مالی را ضروری دانست و گفت: دولت حرکت در این چارچوب ها را پیگیری می کند و سازمان بهزیستی نیز به همین منظور بنیانگذاری شده است. وی در ادامه هدف اصلی دولت را حفظ عزت ملت، امید به آینده و تداوم روحیه انقلابی و حفاظت از ارزش های انقلاب اسلامی ذکر کرد و گفت: دولت یازدهم تا کنون تلاش کرده با زبان و شیوه های خود مردم را هر چه بیشتر به سوی انقلاب جذب کند. ربیعی گسترش چتر بیمه تامین اجتماعی و بیمه شدن 11 میلیون نفر در این دولت را از دستاوردهای شاخص دانست و گفت: دولت یازدهم اکنون نیز به دنبال افزایش پوشش تامین اجتماعی است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در ابتدای دولت تدبیر و امید 5.6 درصد کسری رشد داشت، دستیابی به رشد اقتصادی مثبت 4.4 را از دیگر دستاوردهای دولت خدمتگزار ذکر کرد. وی با تاکید بر اینکه تورم اکنون به زیر 9 درصد رسیده است، گفت: دولت درصدد است تا کسری مزد نسبت به تورم را کاهش دهد. وی گسترش خدمات درمانی در سراسر کشور از جمله استان البرز را از دستاوردهای مستمر دولت یازدهم دانست و گفت: گسترش خدمات درمانی با نگاه ویژه به اقشار کم درآمد هنوز هم دستور کار دولت است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته گسترش خدمات درمانی در دولت یازدهم به جد در دستور کار قرار گرفته است که این امر در مناطق حاشیه ای و کارگری و برای اقشار کم درآمد با جدیت بیشتری دنبال می شود. ربیعی با اشاره به اولویت گذاری اعطای واحد مسکونی به خانواده های دو معلول و بیش از آن گفت: با صرف منابع مالی بسیاری اجرای طرح تحول سلامت و تحت پوشش قرار دادن انجام شد و در این زمینه هیچ گونه کوتاهی صورت نگرفته است.وی افزود: توجه به ساخت و سازهای شهری با محوریت احداث مراکز بهداشتی در دستور کار قرار گرفته و گسترش مراکز بهداشتی در مناطق کارگرنشین کرج نیز از برنامه های آتی محسوب می شود. ربیعی در ادامه ایجاد 600 هزار شغل تا پایان سال جاری در قالب طرح تکاپو را مورد اشاره قرار داد و گفت: طرح تکاپو توسط سازمان فنی حرفه ای، صندوق کارآفرینی امید و بخش تعاون این وزارتخانه دنبال می شود و تا پایان سال 95 به واسطه این طرح 600 هزار شغل در کشور ایجاد می شود. وی گفت: در سال 94 پیگیری های جدی برای توسعه مشاغل دانش بنیان صورت گرفت و برای ایجاد اشتغال در طرح تکاپو آموزش های اولیه توسط فنی حرفه ای ارائه می شود و پس از آن رسته های شغلی شناسایی و فرد آموزش دیده آغاز به کار می کند. ربیعی گفت: در بخش طراحی مشاغل نیز این افراد رها نمی شوند، بلکه با استفاده از طراحان مطرح داخلی و خارجی به آنها کمک می شود و صندوق کارآفرینی امید با ارائه تسهیلات 4 درصد سود، از افراد آموزش دیده و متقاضی برای ایجاد مشاغل خرد حمایت می کند.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود