6 شهریور 1395
شماره خبر: 169039

قدردانی نماینده ولی فقیه در البرزاز تلاش های مسئولان اجرایی استان

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

قدردانی نماینده ولی فقیه در البرزاز تلاش های مسئولان اجرایی استان


نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر از حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در البرز وتلاش ها و زحمات استاندار و دیگر مسئولان اجرایی این استان تشکر و قدردانی کرد.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج افزود:امروز جمعه با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی واستاندار البرز چندین طرح در استان به بهره برداری رسید که جای تشکر و قدردانی دارد. نماینده ولی فقیه در استان البرزگفت: مسئولان استان باید در خصوص انجام فعالیت های خود به ویژه در هفته دولت اطلاع رسانی بیشتری به مردم داشته باشند.
خطیب جمعه کرج با اشاره هشتم شهریور سالروز شهادت محمدعلی رجایی، رئیس جمهور و محمدجواد باهنر، نخست وزیر جمهوری اسلامی ایران در سال 1360، گفت: منافقین کوردل که از سوی آمریکا و استکبار جهانی حمایت می شده و می شوند، رئیس جمهور و نخست وزیر انقلاب تازه به ثمررسیده اسلامی ایران را به شهادت رساندند. وی با اشاره به چند ویژگی شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: این دو شهید همواره به دور از تجمل و تشریفات بوده و انقلابی گری، استکبار ستیزی و ضد ظالم بودن از خصلت های بارز آن ها بود. وی مسئولیت در جمهوری اسلامی را ودیعه الهی دانست که تکلیفی برای خدمت به مردم و کشور را برای مسئولان فراهم می کند نه اینکه طعمه ای برای خود و خانواده باشد. امام جمعه کرج آمریکا را تولید کننده و پرورش دهنده تروریسم در جهان دانست و تاکید کرد: آمریکا و صهیونیسم لحظه ای در تولید و پرورش تروریسم کوتاهی نمی کنند و همانگونه که در ابتدای انقلاب اسلامی از منافقین کوردل در ایران و از القاعده در افغانستان حمایت کردند هم اکنون نیز از گروه تروریستی داعش و تکفیری در سوریه و عراق حمایت می کنند. وی با بیان اینکه آمریکا و غربی ها در مبارزه با گروه های تروریستی دروغ می گویند، افزود: اگر آمریکا و غربی ها راست می گویند اعضای گروه تروریستی منافقین را که موجب شهادت 17 هزار ایرانی شده اند و هم اکنون در کشورهای غربی اقامت دارند برای محاکمه به ایران تحویل دهند. نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه دین اسلام از ابتدا با تروریسم مواجه بوده است، گفت: امیرالمومنین علی (ع) امام اول شیعیان، با ترور به شهادت رسید و ما می بینیم که انقلاب اسلامی نیز از ابتدای پیروزی با ترور و تروریسم آمریکایی مواجه بوده است. وی با تاکید بر آنکه آمریکا و صهیونیسم همواره از تروریسم در جهان حمایت می کنند، بیان داشت: آمریکایی ها و صهیونیست ها باید بدانند تروریسم پروری و حمایت از تروریسم ها در ایران و سراسر جهان هیچ نفعی را برای آن ها به ارمغان نخواهد آورد و فقط موجب کشته شدن کودکان و انسان های بی گناه در سراسر جهان خواهد شد.
ما باید تفکر و اندیشه افراد را نقد کنیم نه شخصیت آنان را
امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما در تحلیل هایمان باید به فکر و اندیشه افراد بپردازیم نه شخصیت آن ها، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در تحلیل های خود شخصیت حقیقی افراد را از تفکر و اندیشه آن ها جدا می کند و گفتمان آن ها را نقد می کند نه شخصیت آن ها را. وی افزود: ما نباید کسی که در گذشته کار و اعمال خوبی انجام داده ولی اکنون دچار تناقض شده و خطا می کند به خاطر گذشته او، خطای فعلی او را نادیده بگیریم.
ربا، فعالیت اقتصادی را از بین می برد
حجت الاسلام و المسلمین حسینی همدانی با اشاره به دهم شهریور ما روز بانکداری اسلامی بدون ربا، اظهار داشت: ربا؛ کار، فعالیت اقتصادی و خیر و برکت در زندگی ما و اقتصاد کشور را از بین می برد و بانکداری ما باید در عمل اسلامی شود نه بر روی کاغذ. وی تاکید کرد: اگر گرد و غبار ربا در جامعه اسلامی ما بنشیند جامعه از بین می رود که ما نباید اجازه این کار را بدهیم. امام جمعه کرج خدمت به خلق خدا را از وظایف متقین دانست و ادامه داد: خدمت به خلق خدا فقط در زمینه رفع گرسنگی و فقر نباید باشد بلکه باید مسایل معنوی مردم را نیز در بربگیرد. وی معنویت و خودسازی را لازمه زندگی هر مومن دانست و بیان داشت: ما باید در طول روز اوقاتی را صرف خودسازی و معنویت خود کنیم تا در دنیای آخرت دست مان خالی نباشد. نماینده ولی فقیه در استان البرز با اشاره به خطبه 234 امیرالمومنین (ع) در نهج البلاغه در خصوص نماز، گفت: خداوند بندگان مومنش را با نماز از گردنکشی و طغیان حفظ می کند و بسیاری از رذایل انسان همانند کبر با خواندن نماز از بین می رود. نماینده ولی فقیه در استان البرز همچنین از قهرمانان البرزی المپیک 2016 ریو، تقدیر و تشکر کرد و افزود: حضور بانوان ورزشکار قهرمان با حجاب اسلامی در مسابقات المپیک برای ما بسیار ارزشمند است. وی در پایان با اشاره به نزدیکی سال تحصیلی جدید خطاب به والدین دانش آموزان، تاکید کرد: والدین باید کالاها و لوازم ایرانی برای فرزندان خود تهیه کنند زیرا با این اقدام خود تولید ملی را رشد داده و کارگر ایرانی فعال می شود.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود