2 شهریور 1395
شماره خبر: 168897

ضرورت شناسایی ترتضی حساس به فرسایش در البرز

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

ضرورت شناسایی ترتضی حساس به فرسایش در البرز


مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز ، شناسایی اراضی حساس به فرسایش ، زمین لغزش و رانش را برای پیشگیری از هدر رفت سرمایه ها در این استان ضروری دانست.
حامد فرضیا Hفزود: تهیه و اجرای طرح کنترل کانون های بحرانی فرسایش بادی، مقابله با بیابان زایی و ریزگرد و اجرای عملیات آبخیزداری در حوضه های آبخیز از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی است.
وی بر انجام اقدامات آبخیزداری، پیشگیری از ورود رسوبات به مخازن سدها و آلودگی منابع آب، جلوگیری از آسیب ها و خطرات احتمالی بلایای طبیعی از جمله سیل، زمین لغزش، گرد وغبار، خشکسالی، اجرای عملیات آبخیزداری در تولید آب و ذخیره در سفره های آب زیر زمینی البرز را ضروری دانست. وی، اقدامات اجرایی بیابانزدایی درکنترل کانون های بحرانی فرسایش بادی و مدیریت ریسک برای شناخت، کنترل و مدیریت علل پدیده بیابان زایی در مناطق بیابانی کشور را، استفاده از جاذبه های بیابانی برای جذب توریسم، توانمند سازی جوامع محلی در قالب آموزش بهره برداران، جوامع محلی و دستگاه های مرتبط در جهت کنترل پدیده بیابان زایی دانست. فرضی گفت: این اقدامات با هدف مشارکت همه جانبه آنها در اجرای طرح های بیابانزدایی و توانمندسازی جوامع محلی در قالب توسعه صندوق های خرد اعتبار در راستای اجرای پروژه هایی نظر ترسیب کربن و جلوگیری از مهاجرت بی رویه از روستاها به سمت شهرها و شغل های کاذب اجرا می شود.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود