7 فروردین 1395
شماره خبر: 160447

کاهش محسوس سوانح رانندگی در نوروز 95 و تقدیر پلیس از مردم

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

کاهش محسوس سوانح رانندگی در نوروز 95 و تقدیر پلیس از مردم


رئیس پلیس راه استان البرز با اعلام اینکه انواع خسارات رانندگی در جاده های استان البرز به ویژه جاده کرج - چالوس کاهش محسوسی داشته است، گفت: مردم در سفرهای نوروزی با احتیاط بیشتری رانندگی کرده اند که این موضوع جای قدردانی دارد.
سرهنگ رضا اکبری تاکید کرد: از زمان آغاز تعطیلات تنها دو فقره منجر به فوت در جاده های استان البرز داشته ایم که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش قابل توجهی داشته است.
رئیس پلیس استان البرز تصریح کرد: موارد منجر به فوت در روزهای 28 اسفند و 5 فروردین و دلیل آن تغییر مسیر ناگهانی و خواب آلودگی بوده است. سرهنگ اکبری همچنین گفت: در تمام موارد حوادث رانندگی منجر به فوت، جرح و خسارت با کاهش محسوس مواجه بوده ایم که بابت این موضوع باید از مردم قدردانی کرد زیرا این نشانه توجه بیشتر مردم هنگام رانندگی بوده است. وی خاطرنشان کرد: در مسیرهای آزادراهی استان البرز شامل آزادراه تهران - کرج و کرج - قزوین در نوروز سال 95 بیش از 9 درصد رشد سفر داشته ایم. سرهنگ رضا اکبری تصریح کرد: تردد وسیله نقلیه از ساعت 12 امروز جمعه تا ساعت سه بامداد روز شنبه هفتم فروردین ماه ازکرج به سمت مرزن آباد ممنوع است. وی ادامه داد: همچنین تردد وسیله نقلیه از ساعت 16 روز جمعه ششم فروردین ماه جاری تا ساعت سه بامداد روز شنبه هفتم فروردین ماه جاری ازمرزن آباد به سمت کرج یک طرفه خواهد شد. وی یادآورشد : رانندگان هنگام سفر بویژه در محورهای کوهستانی علاوه بر مقررات راهنمایی ورانندگی ، تجهیزات ایمنی و وسایل گرمازا به همراه داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند. وی خاطرنشان کرد: اطمینان از سلامت فنی خودروها لازمه سفرهای برون شهری به ویژه حرکت در مسیرهای کوهستانی و برفگیر است که رانندگان به آن توجه کنند. وی تاکیدکرد: با توجه به وضعیت ترافیک درراه های استان می طلبد رانندگان درهنگام رانندگی صبرو شکیبایی داشته باشند. رئیس پلیس راه استان البرز گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه ناجا با شماره تلفن 88255555 به صورت شبانه روز پاسخگوی وضعیت راه های کشور و آماده امدادرسانی به حادثه دیدگان احتمالی است. ازابتدای طرح نوروزی تا شامگاه چهارشنبه بیش از12میلیون و 500هزار تردد دراستان البرزانجام شده است . استان البرز دارای یک هزار و500 کیلومتر آزاد راه ، بزرگراه ، راه اصلی و فرعی است که 18 درصد ترافیک کشور مربوط به جاده های این استان است. استان البرز یک هزار و 450 کیلومتر آزاد راه، بزرگراه و راه اصلی و فرعی دارد و 18 درصد ترافیک جاده ای کشور مربوط به راه های این استان است.

منبع ایرنا

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود