6 تیر 1390
شماره خبر: 140

راه اندازی شعبه شورای حل اختلاف ویژه مددجویان کمیته امداد البرز

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

راه اندازی شعبه شورای حل اختلاف ویژه مددجویان کمیته امداد البرز

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز گفت: همزمان با هفته قوه قضائیه، شعبه شورای حل اختلاف ویژه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) البرز در کرج راه اندازی شد.
علی سالارکیا افزود: امیدواریم با راه اندازی این شعبه امور حقوقی مددجویان این نهاد با همکاری مسئولین قضایی در اسرع وقت رسیدگی شود.
وی ادامه داد: بیش از 50 هزار مددجوی تحت پوشش این نهاد در استان البرز از خدمات مختلف این نهاد بهره مند هستند و رسیدگی ویژه به مسایل حقوقی مددجویان در دستور کار کمیته امداد قرار گرفت.
مدیرکل کمیته امداد استان البرز ، حمایت و پشتیبانی از مددجویان کمیته امداد را از اهداف راه اندازی شعبه حل اختلاف عنوان کرد و گفت: برکت راه اندازی و افتتاح این شعبه برای محرومان و نیازمندان، کمتر از حمایت ایتام نیست.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان البرز نیز گفت: تسریع در رسیدگی به پرونده های مددجویان هدف اصلی شورای حل اختلاف ویژه کمیته امداد است.
لقمان کیاپاشا اظهار داشت: در حال حاضر شعبه های تخصصی حل اختلاف ویژه اصناف، بیمه، تصادفات، خانواده راه اندازی شده است و به زودی شعبه ویژه مددجویان بهزیستی نیز افتتاح خواهد شد.
وی ضمن تقدیر از همکاری مسئولین امداد در راه اندازی شعبه ویژه مددجویان یادآور شد: شورای حل اختلاف با هدف رسیدگی به پرونده هایی که از پیچیدگی کمتری برخوردارند راه اندازی شده است.
این مسئول افزود: این امر کمک می کند تا با مشارکت مردم در رسیدگی به پرونده ها، سنت صلح و سازش احیا شود.
وی با اشاره به اینکه شوراهای حل اختلاف وظیفه رسیدگی به امور و اموال دولتی را بر عهده ندارند، بیان کرد: در راستای رسیدگی به امور حقوقی محرومان و نیازمندانی و تعداد که تحت پوشش این نهاد مقدس هستند، شورای حل اختلاف ویژه مددجویان کمیته امداد راه اندازی شد.
کیاپاشا افزود: سال 89 تعداد 131 هزار پرونده وارد شورای حل اختلاف گردید و به آن رسیدگی شد.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان البرز یادآور شد: با توجه به مشکلات این استان از قبیل مهاجرپذیری و آمار بالای پرونده ای وارده به شورای حل اختلاف، 23 درصد پرونده های مختومه مصالحه شده است.
وی اضافه کرد: حمایت و پشتیبانی و نگهداری همه جانبه از طرف شورای حل اختلاف و کمیته امداد ضرورت دارد و باید سعی شود تا خروجی این حمایت ها به مصالحه بیانجامد.
منبع : خبرگزاری مهر

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود