21 اسفند 1393
شماره خبر: 139258

اهل آخرت "رزق‌الله‌" را انفاق می‌کنند

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

 اهل آخرت "رزق‌الله‌" را انفاق می‌کنند


آیت‌الله حسینی‌همدانی گفت: هر چیزی که خداوند متعال در اختیار انسان قرار داده "رزق الله" است و انسان‌های اهل آخرت، اهل انفاق رزق خود هستند و هیچ وقت از انفاق رزق خدادادی دریغ نمی‌کنند.
آیت‌الله سید‌محمدمهدی حسینی‌همدانی در کلاس درس اخلاق این هفته با اشاره به شخصیت انسان‌های اهل آخرت اظهار داشت: نادانی در انسان‌های اهل آخرت به نسبت سایر افراد جامعه کمتر است. وی‌ افزود: اهل آخرت نسبت به اهل دنیا نادانی کمتری دارند و در رساندن نفع به دیگران جلوتر از اهل دنیا عمل می‌کنند. نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه در انسان‌های اهل آخرت مکر و حیله کم است، تصریح کرد: عقل سبب هدایت و پیشبرد اهداف انسان و اعتلای بشر است. نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به لزوم شناخت مسائل دنیوی و اخروی بیان کرد: فطرت همه انسان‌ها خداجو و خداپرست است و حجت درونی و بیرونی یعنی عقل و انبیا برای نزدیک شدن انسان به خدا به وجود آمده‌اند.نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به جایگاه انبیا در تشخیص فضائل و رذایل گفت: انبیا و اولیا گناه را مانند سم می‌دانستند و با تشخیص این که انجام کاری برای آنها مانند سم است از آنجام آن پرهیز می‌کردند این در حالی است که تشخیص بد و خوب بودن کار و یا عملی برای افراد عادی به تشخیص صحیح انبیا نمی‌رسد. امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه انبیا و اولیا در جایگاه رفیعی هستند و این جایگاه برای افراد عادی دست یافتنی نیست، بیان کرد: انبیا و اولیای الهی در قله‌ای هستند که هیچ بشری به آنها نمی‌رسد و جایگاه آنها دست‌یافتنی نیست. آیت‌الله حسینی‌همدانی با بیان اینکه خداوند به پیغمبر اسلام(ص) فرمود که از دنیا و اهلش دوری کند، خاطرنشان کرد: از دیگر نشانه‌های انسان‌های اهل آخرت این است که نفعشان برای افرا د جامعه زیاد است و تلاش می‌کنند مشکلات مردم را حل کنند. نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به نعمات خداوند به انسان گفت: هر چیزی که خداوند متعال در اختیار انسان قرار داده "رزق الله" است و انسان‌های اهل آخرت اهل انفاق رزق خود هستند و هیچ وقت از انفاق رزق خدادادی دریغ نمی‌کنند. آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به آثار و برکات کمک به انسان‌های مومن بیان کرد: در روایتی از امام صادق(ع) بیان شده که هرکس حاجت مومنی را برطرف نماید ثوابی معادل هزار حج با تمام آداب و مراسمات، ثواب آزاد کردن هزار بنده در راه خدا و ثواب تجهیز هزار اسب برای جهاد در راه خدا برای وی نوشته وثبت می‌شود. نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه رفع نیاز مردم گاهی اوقات نیازمند چیز زیادی نیست، بیان کرد: رفع کدورت و اختلاف بین دو نفر و ایجاد سازش بین دو برادر دینی نیز دارای ثواب عظیمی است و این مسئله کوچکی و بزرگی ندارد. امام‌جمعه کرج گفت: رزق الله باید در راه خدا انفاق شود و همه وظیفه دارند که به مردم خدمت کرده و در رفع حوائج‌شان تلاش کنند. نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: تنگ نظری و ایجاد شکاف در کمک به انسان‌ها نباید وجود داشته باشد و نیاز است که افراد برای خدمت به هم‌نوعان پیشقدم شوند.
آیت‌الله حسینی‌همدانی تصریح کرد: گاهی اوقات برای رفع مشکل افراد تلاش یک نفر کافی نیست و بهتر است که با تقسیم کار برای حل مشکل دیگران قدم برداشت. امام‌جمعه کرج با اشاره به شخصیت اهل آخرت گفت: اهل آخرت اهل منفعت‌رسانی به مردم هستند و این منفعت‌رساندن گاهی عملی مانند خوشحال کردن یک مومن است. وی با اشاره به لزوم همگرایی در اهل ایمان به‌ویژه درباره قشر جوان جامعه اظهار داشت: اهل ایمان و جوانان اهل آخرت باید بیشتر به هم نزدیک باشند و همدیگر را قبول داشته باشند و از هرگونه واگرایی بپرهیزند.
منبع:تسنیم

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود