5 بهمن 1393
شماره خبر: 136360

کرسی تلاوت قرآن‌کریم در البرز راه‌اندازی می‌شود

سپیدار‌آنلاین: گروه اجتماعی

 کرسی تلاوت قرآن‌کریم در البرز راه‌اندازی می‌شود


نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه کرسی تلاوت قرآن‌کریم در البرز راه‌اندازی می‌شود، گفت: در این برنامه از حضور قاریان استانی و کشوری استفاده می‌شود.
آیت‌الله سید‌محمدمهدی حسینی همدانی در مراسم اختتامیه سی وهفتمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و ترتیل قرآن کریم و نوزدهمین دوره مسابقات اذان، تواشیح، ابتهال و فرازخوانی که پیش از ظهر امروز در محل باشگاه میلاد کرج برگزار شد، با اشاره به اینکه اهانت به ساحت مقدس رسول‌ا‌کرم(ص) عالم اسلام را متاثر کرد، اظهار داشت: این امر جهان اسلام را اندوهگین ساخت. وی با بیان اینکه دشمنان اسلام در نظر داشتند با این امر سبب ایجاد اختلاف شوند، افزود: جای بسی خوشحالی است که این عامل سبب وحدت و یکپارچگی جهان اسلام شده است. امام‌جمعه کرج با تاکید بر اینکه اگر مسئولان به این امر توجه داشته باشند این اهانت می‌تواند عامل وحدت مسلمانان باشد، خاطرنشان کرد: توطئه تفرقه‌ای که به وحدت مسلمانان تبدیل شد چیزی جز قدرت آشکار اسلام نیست. نماینده‌ ولی‌فقیه در البرز با اشاره به اینکه با مجاهدت رسول اکرم(ص)، اسلام توسعه چشمگیری یافت، تصریح کرد: این مهم سبب شد تا دشمنان بین این جوامع دینی و الهی تفرقه بیاندازند. وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی دوباره اتحاد مسلمانان و جوامع دینی شکل گرفت، گفت: دشمن درصدد است بار دیگر این اتحاد و انسجام را از بین ببرد. آیت‌الله حسینی‌همدانی با تاکید بر اینکه باید دقت نظر داشت که در زمین دشمنان بازی نکنیم، اظهار داشت: تمامی این اهانت‌های در ابعاد مختلف توسط یک مجموعه اداره می‌شود. وی با بیان اینکه سپری‌کردن وقت در مسیر قرآن و اهل بیت(ع) از برکات و نعمات الهی محسوب می‌شود، تصریح کرد: خدمت به قرآن در واقع خدمت به خود است. وی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به قرآن اهمیت بیشتری داده شد، بیان کرد: تعداد حافظان قرآن بعد از انقلاب افزایش چشمگیری پیدا کرده است. نماینده‌ ولی‌فقیه در البرز با بیان اینکه نباید گمان کرد با اقدامات اینگونه قرآن از مهجوریت خارج می‌شود، اظهار داشت: مادامی که قرآن روش و آداب زندگی ما نشود نمی‌توان گفت که قرآن از مهجوریت خارج شده است. امام‌جمعه کرج با تاکید براینکه کلیه قوانین بخش‌های مختلف نظیر اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، خانوادگی و فرهنگی در قرآن کریم ذکر شده است، خاطرنشان کرد: متاسفانه مدیریت کلان جامعه و ادارات با قرآن فاصله دارد.
آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه روش زندگی بسیاری از مردم قرآنی نیست، گفت: سعادت اخروی نصیب کسانی می‌شود که آیات قرآن کریم را در قالب قانون و احکام اجرا کنند. وی با بیان اینکه قرائت قرآن‌کریم مقدمه‌ای برای رسیدن به هدف نهایی است، اظهار داشت: باید به فرهنگ قرآن، پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) که مترجمان قرآن هستند عمل کرد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه مردم عامل به دستورات قرآن نیستند، اظهار داشت: قرائت قرآن‌کریم مقدمه‌ای برای رسیدن به مفاهیم آیات آن است. نماینده ولی‌فقیه در البرز با بیان اینکه اسراف یک عمل فرعونی است، خاطرنشان کرد: منابع کشور محدود است به همین منظور باید بر اساس آیات قرآن اسراف نکنیم. آیت‌الله حسینی‌همدانی تصریح کرد: قرائت قرآن کریم همواره باید با تدبیر همراه باشد و از مقدمه به فهم و عمل به آیات الهی برسیم و اجرای مفاهیم قرآنی را در سطح استان ارتقا دهیم. امام جمعه کرج با تاکید براینکه از هفته آینده کرسی تلاوت قرآن کریم در استان البرز از جمله شهرستان کرج راه‌اندازی می‌شود، بیان کرد: در این برنامه از حضور قاریان استانی و کشوری استفاده می‌شود.
وی با بیان اینکه این امر به منظور ترویج و نهادینه شدن فرهنگ قرآن در سطح استان اجرا می‌شود، گفت: امید است با تحقق این مهم نورانیت منطقه افزایش پیدا کند. نماینده ولی‌فقیه در البرز با تاکید براینکه استان البرز جامعه خاصی است که اگر معارف در آن توسعه نیابد با وجود فشارهای ضدفرهنگی در این منطقه نمی‌توان کاری کرد، خاطرنشان کرد: امید است با توسعه معارف الهی مردم به سمت نورانیت حرکت کنند. آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه اذان مقوله مهمی در نماز است، تصریح کرد: اذان باید با تمرکز انجام شود چرا که مقدمه‌ای برای حضور به حریم الهی است.
منبع:تسنیم

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود