16 تیر 1390
شماره خبر: 294

تولید 50 هزار قلمه انواع گل رز گلخانه ای

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادی

تولید 50 هزار قلمه انواع گل رز گلخانه ای

مدیر منطقه 10 شهرداری کرج از تولید 50 هزار قلمه انواع گل رز گلخانه ای در کرج خبرداد.
عباس حق محمدلو با بیان این مطلب افزود: این تعداد قلمه گل رز گلخانه ای در گلخانه میدان عشاق امام حسین (ع) و در فضایی به مساحت بالغ بر 350 متر مربع تولید شده است.
وی با بیان اینکه، توليد رزهاي گلخانه اي در بسترهاي خاكي و يا غير خاكي انجام مي گيرد، عنوان کرد: رزهاي گلخانه اي گياهان چند ساله اي هستند كه عمر مفيد آنها تا 10 سال نیز ادامه می یابد.
این مسئول همچنین از تولید دو هزار گل آهار فصلی دراین گلخانه خبرداد و گفت: این گلها آماده کاشت در فضا های متناسب منطقه از جمله پاركها و بلوارهاي سطح منطقه مي باشد.
مدیر منطقه 10 شهرداری کرج، در خصوص میزان اعتبارات صرف شده برای این اقدام ارزشی اظهارداشت: این اقدام حوزه فضای سبز با تکیه و بهره گیری از امکانات موجود درون اداره و به کارگیری ضایعات موجود صورت گرفته است.
حق محمدلو ظرفیت منطقه به لحاظ ارتقاء فضای سبز را یادآور شد و اذعان داشت: مكان ظهور فضای سبز تنها پارك ها را در بر نمی گیرد، بلكه باغ ها، نوار سبز حاشیه مناطق و خیابان ها ها را نیز شامل می شود.
وی با اشاره به کارآمدی فضای سبز به عنوان یکی از نیازهای مهم شهری، اظهارداشت: فضای سبز علاوه بر زیباسازی بخشهای شهری موجب بازدهی اکولوژیکی، کاهش دمای محیط، تولید اکسیژن، افزایش نفوذپذیری خاک در مقابل انواع بارش می باشد.
حق محمدلو بیان کرد: از دیدگاه حفاظت محیط زیست نیز فضاهای سبز شهری، بخش جاندار ساخت کالبدی شهر را تشکیل میدهد.منبع : پایگاه خبری مدیریت شهری کرج