9 شهریور 1395
شماره خبر: 169317

البرز استانی نمونه در کشور است

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادی

البرز استانی نمونه در کشور است


وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه عملکرد استان البرز در حوزه اقتصادی بسیار خوب است،گفت: البرز استانی نمونه در بحث صنایع در کشور بشمار می شود.
"محمدرضا نعمت زاده" با اعلام این خبر در جلسه شورای اداری استان که در سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار داشت: بحث واگذاری پروژه های نیمه تمام یکی از اولویت هاست و مدیران باید به جد در واگذاری طرح های نیمه تمام همکاری داشته باشند. وی تصریح کرد: اعتبارات دولتی محدود است و باید با واگذاری طرح ها به بخش خصوصی یاری گر دولت باشید. وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه استان البرز عملکرد خوبی دارد، گفت: از زمانی که استاندار البرز مهندس طهائی بر این مسند حضور دارند شاهد توجه ویژه ای به بخش صنایع و واحدهای تولیدی هستیم. نعمت زاده با بیان اینکه فرایند توسعه در استان البرز بسیار سریع است، گفت: مدیریت رشد صنایع با تدبیری که از سوی مسئولان سراغ داریم افق های روشنی را تجربه خواهد کرد. وی ادامه داد: با تلاش دولت حدود 9 هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور تکمیل شده است و شاهد افتتاح 6 هزار طرح توسعه هستیم. نعمت زاده گفت: با کمک نظام بانکی و با تأکید مقام معظم رهبری و پیگیری فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی، موفق به آغاز اجرای طرح احیا 7 هزار و 500 واحد صنعتی در کشور شدیم. وی سرعت بخشیدن در ارائه تسهیلات به واحدهای در حال احیاء را مهم خواند و تصریح کرد: بانک ها در این زمینه همکاری های بیشتری داشته و جریان کار را شتاب بخشند. نعمت زاده گفت: فعال سازی 80 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط در کشور به ارزش افزوده 20 درصد و اشتغال 40 درصد می تواند نقش ویژه ای در اقتصاد خانواده ها داشته باشد. وزیر صنعت،معدن و تجارت تصریح کرد: اجرای طرح خطوط تولید فولاد که با مشارکت کشور ایتالیا در البرز کلید خورده که تا سال آینده تکمیل خواهد شد که یکی از طرح بزرگ اقتصادی در منطقه خواهد بود و این نشانه ای از تأثیرات برجام برای آنانی است که همواره نگرانند که برجام چه کرده و چه رهاوردهایی داشته است. وی با بیان اینکه رهاورد برجام احقاق حقوق ملت را به همراه داشته است ادامه داد: ما باید حق خود را می گرفتیم،حقانیت ما نیز در بحث انرژی هسته ای اثبات شد و این بسیار ارزشمند است چرا که شورای حکام نیز خود بخشی از قطعنامه ها را برداشت. وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اقدامات مطلوب استان البرز در بحث سرمایه گذاری خارجی تأکید کرد: سهم صادرات غیرنفتی در کشور باید افزایش و درآمدهای ناشی از فروش نفت کاهش یابد تا اقتصاد داخلی به اقتصاد نفتی تبدیل نشود.
نعمت زاده ورود فناوری های نوین را یکی از شروط سرمایه گذاری خارجی اعلام کرد و گفت: در این رابطه با کره ای ها نیز مذاکره ای انجام شده تا پارک تکنولوژی آنها را به داخل ایران بیاوریم. وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران را بهترین مسیر برای راه ابریشم هوایی در مذاکره با هیات های خارجی عنوان کرد و گفت: دسترسی به راه های بین المللی از مهمترین مزیت های کشورمان بشمار می رود که باید از آن بهره مند شویم. وی ادامه داد: بخش صنعت،معدن و تجارت،36 درصدتولید ناخالص ملی،بیش از یک ثلث اقتصاد ملی است. نعمت زاده در پایان از ایجاد 230 هزار فرصت شغلی تولیدی در دولت تدبیر و امید خبر داد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود