12 تیر 1395
شماره خبر: 165699

دیدار و قدردانی از کسبه فعال و قانونمند کرج

سپیدار‌آنلاین: گروه اقتصادی

دیدار و قدردانی از کسبه فعال و قانونمند کرج


در گرامیداشت روز ملی اصناف ،کریمی و حصاری هیات رئیسه اتاق اصناف مرکز استان البرز ،به دیدار تنی چند از کسبه صنوف مختلف در سطح شهر رفته و با اهداء شاخه گل ، از تلاشهای آنها در راه خدمت به مردم و ارائه خدمات شایسته قدردانی کردند.
کریمی رئیس اتاق اصناف در این رابطه گفت : مصادف شدن یکم تیرماه روز ملی اصناف با ماه رمضان را به فال نیک می گیریم و امیدواریم که تمام همکاران مومن و متعهد ما در هر صنفی که فعالیت می کنند ،موفق و سربلند باشند و در راه استقلال و خودکفایی کشور عزیزمان تمام تلاش خود را بکار گیرند . چرا که امروز با توجه به شرایط کشور،بیش از هر زمان دیگری به تلاش مضاعف و هوشیاری و بصیرت نیاز داریم . وی افزود: به بهانه روز اصناف به میان جمعی از کسبه خوب شهرمان آمدیم تا ضمن خدا قوت و تبریک روز ملی اصناف به این عزیزان ،از تلاش تمامی فعالان صنفی که با اخلاص کامل ، به جامعه خدمت رسانی می کنند ،تشکر کرده باشیم. بهروز حصاری نائب رئیس اتاق اصناف نیز در همین خصوص گفت : روز اصناف متعلق به تمام کسبه است . این روز فرصت مغتنمی است تا تمامی تلاشگران عرصه کار و سازندگی به یکدیگر تبریک بگویند و فرهنگ شکر گزاری و تشکر را در میان بازار نهادینه کنند . وی افزود: نباید از یاد ببریم که در گذشته ای نه چندان دور ،اصناف و بازاریان در تمامی مناسبت های اجتماعی حضوری پر رنگ و تاثیر گذار داشتند . اصناف در ساخت مدرسه ،درمانگاه ،بیمارستان ، موسسات خیریه و هزاران عنوان کار خیر و خداپسندانه پیش قدم و صاحب نظر بودند . در پاره ای اوقات اصناف و بازاریان ،خود مبلغ یک فرهنگ می شدند و آنرا به نسل جوان آموزش می دادند . به طور کلی اهداف و کارکردهای بازاریان در ایران قدیم ،نشات گرفته از ادب ، اخلاق ، فروتنی و پرهیزگاری بود که متاسفانه آن رفتار های زیبا ،به دلایل مختلف از جمله شتاب زدگی زندگی انسان در عصر مدرنیته به فراموشی سپرده شده است . همه ما باید تلاش کنیم تا آن گذشته باشکوه را احیاء کنیم و نسل جوان را با خصوصیات ویژه کسبه آن زمان آشنا کنیم .
حصاری افزود: در روز اصناف نباید تمام نگاه ها به سوی اتاق ها و اتحادیه های صنفی دوخته شود . تمام کسبه و تمام عاشقان این سرزمین باید دست بکار شده و نقش خود را به عنوان یک عضو از میلیونها عضو این خانواده بزرگ ایفاء کنند . همه ما باید بانی برگزاری جشن اصناف در این روز بزرگ باشیم.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد امنیتی: *
عکس خوانده نمی شود